На Рівненщині зафіксовано 2 випадки нападу на кандидатів у депутати

Дата: 23.10.2015

103574На Рівненщині напередодні дня голосування у Рівному та Костополі було здійсено два напади на кандидатів в депутати до Рівненської міської ради та Костопільської міської ради. Самі постаждалі пов’язують ці напади з їх політичною діяльністю.

20 жовтня у Рівному кандидата у депутата до Рівненської міської ради від ВО «Свобода» Іванової Анни облили кислотою. Близько 17-ої години,п. Алла відчинила двері власної квартири невідомому чоловіку, який запитав чи вона справді є Івановою Аллою, після почутого «так» вилив їй на обличчя кислоту.

На думку постраждалого кандидата, серед тих, хто б міг це зробити – її опоненти, проти яких вона жорстко висловлювалась.

Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років (ст. 121 ККУ).

18 жовтня після засідання Костопільської міської виборчої комісії на кандидата у депутати до Костопільської районної ради від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Юрія Заваду було здійснено напад. Кандидата побили невідомі, однак матеріальних цінностей нападники не забрали.

У розмові з спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА, Юрій Завада зазначив, що на його думку, напад був безпосередньо пов’язаний з виборчим процесом та відстоюванням ним справедливості на засіданнях Костопільської міської виборчої комісії.

Прослухати аудіозапис можна тут.

Згідно ст.122 Кримінального Кодексу України, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину, – карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
 
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.

___________________________

Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА