На Рівненщині зафіксовано порушення при утворенні виборчих округів

Дата: 18.09.2015

1oondkh1KLl54uaFu0A4CSJHTQoSO-IhУ Рівненській області окремі ТВК порушили терміни утворення територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів міської та селищної ради. Таке порушення спостерігачі ОПОРИ зафіксували з боку Дубровицької міської та Рокитнівської селищної ТВК.

 

17 вересня Дубровицька міська ТВК провела засідання стосовно утворення територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів Дубровицької міської ради. Проведення засідання у такий строк є порушенням термінів основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів.

Згідно ч. 4 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори», для проведення виборів депутатів міської (міста без районного поділу, міста, до складу якого не входить інше місто, село, селище), районної в місті ради відповідна міська, районна в місті територіальна виборча комісія не пізніш як за 38 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює територіальні виборчі комісії. Тобто, засідання ТВК з цього питання мало до 16 вересня 2015 року включно.

Аналогічну ситуацію було зафіксовано і у Рокитнівському районі. Зокрема, 17 вересня Рокитнівська селищна ТВК провела засідання, де мали бути утворені одномандатні виборчі округи для проведення виборів до Рокитнівської селищної ради. Дедлайн [1] засідання– 16 вересня. Оскільки, у ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про місцеві вибори» зазначено, що для проведення виборів депутатів сільської, селищної ради відповідна сільська, селищна територіальна виборча комісія не пізніш як за 38 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює одномандатні виборчі округи.

[1] . Дедлайн – крайній термін (дата або/чи час), до якого має бути виконано певне завдання.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408

Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.