На Рівненщині 31 березня ДВК видала спостерігачеві ОПОРИ копію протоколу про підрахунок голосів від 1 квітня

Дата: 31.03.2019

Станом на 31 березня 21:30 дільнична виборча комісія №560674 (c. Метків Рівненського району) видала спостерігачеві Громадянської мережі ОПОРА копію протоколу про голосування з зазначеною датою – «1 квітня» та часом «00:20 год».

На виборчій дільниці №560674 після підрахунку голосів, який завершився орієнтовно о 21:30 31 березня 2019 року, було складено протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців. Цей протокол підписали голова, заступник та секретар, а також інші члени комісії в загальній кількості 9 осіб.

На другій сторінці акту зазначена дата  – «01 квітня 2019 року» і час – «00 год. 20 хв.»

Копія даного протоколу (№5) була видана офіційному спостерігачеві Громадянської мережі ОПОРА.

За фактом виявленого, спостерігач ОПОРИ подав скаргу до окружної комісії 153 територіального виборчого округу.

Відповідно до ч. 4 ст. 74 Закону України «Про вибори Президента України» у протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії. У разі своєї незгоди із результатами підрахунку голосів, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою “З окремою думкою”. Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Непідписання або відмова у підписанні протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності підпису члена дільничної виборчої комісії у протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці навпроти його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Цей протокол підписується членами дільничної виборчої комісії та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

e-mail: rivne@opora.org.ua

Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)