За інформацію Державного реєстру виборців, загалом у Рівненській області 7393 виборці змінили місце голосування до другого туру виборів Президента України. При цьому, у Рівному змінили місце голосування 2228 виборців.
На сайті Державного реєстру виборців оприлюднена інформація щодо тимчасової зміни місця голосування виборців без зміни їх виборчої адреси. Зокрема, у Рівненській області змінили місце голосування:
- 5474 виборців (регіон, де знаходиться виборча дільниця обрана місцем голосування);
- 7393 виборців (регіон, де знаходиться виборча дільниця виборця згідно зареєстрованого місця проживання).
У Відділі ведення державного реєстру виборців міста Рівне повідомили, що загалом до Відділу надійшло 2335 заяв, з яких 2228 про зміну місця голосування (з них: Крим – 22 виборці, Донецьк, Луганськ та окупована територія – 146 виборців). Для порівняння, для голосування у першому турі у Рівному змінили місце голосування 2050 осіб.
«Зверталось багато людей тих, хто вже у першому турі змінили місце голосування. Так само доносили довідки з роботи, договори оренди, житла, право власності. Ми намагалися опрацьовувати заяви виборців відразу та віддавали посвідчення. Вчора [15 квітня] масово змінювали місце голосування члени дільничних виборчих комісій. Ми приймали їх заяви та опрацьовували у поза робочий час», – прокоментувала начальниця Відділу ведення державного реєстру виборців Рівненської міської ради Анна Зелінська.
Загалом, в Україні скористались тимчасовою зміною місця голосування 325 604 виборці. Найбільша кількість змін відбулось 15 квітня – в останній день зміни місця голосування до другого туру виборів Президента України, які відбудуться 21 квітня. Тоді скористались послугою 72 994 виборці. Як повідомляє ОПОРА, у ТОП-5 регіонів, які виборці обирали для себе новим місцем для голосування, входять місто Київ, Київська, Харківська, Львівська та Одеська області.
Тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни виборчої адреси передбачена ст. 351 Закону України «Про вибори Президента України» та ч. 3 ст. 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців».
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел.: 0938338345
Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
(#вибори; #opora; #опора)