На Рівненщині спостерігачі ОПОРИ фіксували агітацію в день голосування

Дата: 25.10.2020

У місті Рівне та кількох селах спостерігачі ОПОРИ фіксували агітацію в день голосування.

Так, у місті Рівне було виявлено агітацію політичної сили «Пропозиція», яка містила номери партії у бюлетенях до Рівненської міської та обласної ради. Спостерігачі звернулися до поліції щодо цього факту.

В той час, коли поліція прибула на місце, агітаційні матеріали вже зняли, залишився лише банер із зображенням партії.

 

У місті Рівному було також було розміщено агітацію Надії Коробової, кандидатки у депутати до Рівненської обласної ради.

Агітація за кандидата у депутати Рівненської обласної ради Віктора Крамара була розміщена на сміттєвих баках на території поблизу виборчої дільниці № 560949.

Поблизу виборчої дільниці № 560257, яка знаходиться у селі Берестя (відноситься тепер до сучасного Сарненського району) на бетонній опорі було розміщено агітацію кандидата в депутати до Рівненської обласної ради Валентина Піонтковського. Про це спостерігач ОПОРИ повідомив поліцію. А пізніше працівник поліції, який чергує на дільниці, зреагував на звернення, підійшов і зірвав агітацію.

У селі Плоска спостерігачі ОПОРИ також фіксували розміщену агітацію Світлани Чайки – кандидатки в депутати до Рівненської обласної ради на зупинці громадського транспорту та бетонній опорі.
У селі Шпанів спостерігачі ОПОРИ зафіксували агітацію Олександра Оксимчука неподалік від виборчої дільниці на вулиці Шкільній.

Частина 1 та 3 статті 52 Виборчого кодексу України вказує, що передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється. Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей час забороняється також проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій) від імені кандидата, партії (організації партії), розповсюдження агітаційних матеріалів, демонстрація фільмів, телепередач, проведення концертів, вистав, спортивних змагань тощо за участю кандидатів, партій (організацій партій), а також публічні оголошення про підтримку кандидатом, партією (організацією партії) проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів, телепередач чи інших публічних заходів.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

email: rivne@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.