На Рівненщині зафіксовані борди «проти» одного з кандидатів на пост Президента та агітацію із зображенням Президента Росії

Дата: 11.04.2019

10 квітня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували білборди, що мають ознаки прихованої агітації проти кандидата на посаду Президента України Володимира Зеленського та друковані агітаційні матеріали кандидата на пост Президента Петра Порошенка із зображенням Президента Росії Володимира Путіна.

У Здолбунові спостерігачі ОПОРИ зафіксували білборди, що мають ознаки прихової агітації проти кандидата на пост Президента Володимира Зеленського. Зокрема, білборди з написами:

  • «Не зіпсуй зеленкою майбутнє! Ти – за безвіз чи «тайожний союз»?»
  • «Якщо вавка в голові – зеленка не допоможе! … скільки її не пий».

Вказані білборди не містять вихідних даних, відтак не можливо одразу встановити їх замовника.

Також у Рівному невідомі особи у жилетах та сумками «Ми йдемо своїм шляхом! Петро Порошенко» поширювали друковані агітаційні матеріали «21 квітня обирай!» із зображенням кандидата на пост Президента України Петра Порошенка та Президента Російської Федерації Володимира Путіна.

В агітаційній газеті опубліковані цитати відомих людей на підтримку кандидата на пост Президента Петра Порошенка.

У газеті зазначено: «Замовник: Кандидат на пост Президента України Порошенко П. О. Установа, що здійснила друк: ТОВ «ГК «СТАТУС ІНВЕСТ ІНЖИНІРИНГ», Тираж 4 000 000 прим. Особа, відповідальна за випуск: Южаніна Н. П»

Нагадаємо, відповідно до ч. 16 ст. 69 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел.: 0938338345
Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
(#вибори; #opora; #опора)