28 січня у Рівному, Сарнах та Квасилові спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували агітаційні матеріали із гаслами кандидатів на посаду Президента України Юлії Тимошенко та Олександра Шевченка без вихідних даних та звернулись до поліції із заявами про порушення правил ведення передвиборчої агітації.
Відповідно до Закону України «Про вибори Президента України», передвиборча агітація кандидата на посаду Президента, починаючи з наступного дня після його реєстрації, повинна мати вихідні дані (відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформацію про відповідальних за випуск осіб та замовника відповідних матеріалів), а також бути оплаченою з виборчого фонду кандидата.
У Рівному зафіксовано передвиборчі агітаційні матеріали кандидатки на посаду Президента України Юлії Тимошенко. Зокрема, на вулиці Міцкевича виявлено два сіті-лайти із написом «Вірю в Україну, Юлія Тимошенко 2019», а також білборди з такими ж назвами за адресами:
– на зупинці громадського транспорту на вулиці Дубенській;
– поблизу автостанції «Чайка»;
– на перехресті вулиць Степана Бандери та Данила Галицького;
– на круговому перехресті вулиць Міцкевича та Пушкіна;
– на перехресті вулиці Кавказька та Директорії у місті Рівному.
Жоден із цих матеріалів не містив відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.
У селищі Квасилів на круговому перехресті вулиць Рівненська та В’ячеслава Чорновола виявлено два білборди кандидата на посаду Президента Олександра Шевченко із написом «Гарантую! Прибрати порох з нашої оселі. Олександр Шевченко».
У місті Сарни на вулиці Суворова зафіксовано білборд кандидатки на пост Президента Юлії Тимошенко з написом «Вірю в Україну! Юлія Тимошенко 2019», який теж не містив вихідних даних.
Відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.
Згідно з ч. 2 ст. 212-13Кодексу України про адміністративні правопорушення розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадаємо, Юлія Тимошенко була зареєстрована кандидаткою на посаду Президента 25 січня (суб’єкт висування – політична партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), а Олександр Шевченко був зареєстрований кандидатом на пост Президента 21 січня (суб’єкт висування – політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»).
За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
тел.: 09383 38 345
Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області