На Сарненщині масово псують біл-борди кандидата від «Батьківщини»

Дата: 06.10.2014
bord3Минулої ночі невідомі за допомогою фарби зіпсували зовнішню рекламу кандидата в народні депутати Сергія Євтушка. Сергій Євтушок до Парламенту балотується за підтримки політичної партії ВО «Батьківщина» по 156-ому виборчому округу (Березнівський, Костопільський, Сарненський райони). Майже усі біл-борди та банери у м. Сарни із зображенням кандидата та його передвиборчими гаслами зловмисники залили червоною фарбою. Залишки фарби та порожні бляшанки порушники залишили на місці злочину. 

 
Штаб кандидата в депутати вже відреагував на злочин, про що була подана заява до міліції про перешкоджання ведення агітації.
«Серед кандидатів та керівників штабів моїх конкурентів є люди, які здатні на такі речі. Проте поки ми не можемо стовідсотково вказати на винуватців. Нами подана відповідна заява до міліції, зараз ми співпрацюємо. До закінчення агітації маємо ще час, тому наразі готуємо нові біл-борди» – зазначає сам кандидат Сергій Євтушок.
«Така ж ситуація спостерігається не лише в Сарнах, але й по селам. Наші банери зриваються, розрізаються, знімаються повідомлення з дошки оголошень», – повідомив кандидат.
Наразі пошкодженні банери та біл-борди Сергія Євтушка вже замінюють на нові.
 
Нагадаємо, це вже не перший випадок псування зовнішньої реклами кандидатів та політичних партій на Рівненщині.
Зіпсовані біл-борди політичної партії ВО «Батьківщина» 28 вересня спостерігачі ОПОРИ виявили в смт Млинів, що входить до 154-го виборчого округу (Здолбунівський, Демидівський, Дубенський, Млинівський, Радивилівський райони). Два біл-борди з розміщеною рекламою політичної сили невідомі закидали брудом. Один пошкоджений щит знаходиться в центрі селища, інший по трассі Млинів-Рівне. 
В м. Рівному (152-ий виборчий округ) 30 вересня пошкодили сіті-лайти із зовнішньою рекламою політичної партії «Опозиційний блок». Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили два зіпсовані сіті-лайти по вулиці Київська. Зовнішня реклама партії замальована фарбою синього, жовтого та чорного кольорів. На одному з сіті-лайтів зловмисники дописали слово «Ригі».
 
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 68 та ч. 25 ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» псування біл-бордів можна кваліфікувати як порушення виборчого права. Перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборчої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом України. Відповідно до ч.26 ст.74 цього ж закону, у разі надходження до Центральної виборчої комісії або окружної виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, що мають ознаки вчинення кримінального чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно надсилає зазначене повідомлення до відповідних правоохоронних органів.
 
 
 
bord3
 
bord4
 
bord5
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 

 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08