На спеціальній виборчій дільниці на Рівненщині порушували таємницю голосування

Дата: 25.10.2020

У Острозі на виборчій дільниці, яка знаходиться у медичному закладі, пацієнт показував свій бюлетень.

Ситуація сталася на виборчій дільниці № 560900, яка розташована у приміщенні комунального підприємства «Острозька обласна психіатрична лікарня». Один із виборців після виходу із кабінки для голосування продемонстрував заповнені бюлетені для іншого виборця (медичної сестри). Вона стояла поруч, згорнула бюлетені та  допомогла опустити в скриньку.

За цим фактом спостерігачка звернулася до працівника поліції, яка пізніше викликала колег. В результаті поліція відібрала пояснення у спостерігачки ОПОРИ.

Частина 1 статті 16 Виборчого кодексу України вказує, що голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

Публічне розголошення виборцем, учасником референдуму результатів свого волевиявлення шляхом демонстрації бюлетеня в приміщенні для голосування тягне за собою адміністративну відповідальність за статтею 212-22 КУпАП у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн.

 

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

email: rivne@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.