ОПОРА фіксує агітацію Петра Порошенка у приміщенні РДА Рівненщини

Дата: 29.03.2019

28 березня у приміщенні, де знаходиться Рокитнівська районна рада та Рокитнівська РДА, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували друковані агітаційні матеріали кандидата на пост Президента Петра Порошенка.

У холі приміщення, де знаходиться Рокитнівська районна рада та Рокитнівська районна державна адміністрація був розміщений агітаційний матеріал кандидата на пост Президента Петра Порошенка з написом «Армія! Мова! Віра! Ми йдемо своїм шляхом! Ми – Україна. Петро Порошенко».

Перший заступник голови Рокитнівської РДА Олексій Берташ у коментарі для ОПОРИ повідомив: «Це, мабуть, той, що колись вішали. Зайдіть у районну раду. Це приміщення районної ради. Ми орендуємо приміщення адміністрації. Я у відпустці. Виконуючий обов’язки у вас Панько Олександр Миколайович. Це до нього. А взагалі це приміщення районної ради. Ми орендуємо тільки третій поверх і частково перший».

Керуючий справами виконавчого апарату Рокитнівської районної ради Анатолій Герасимчук прокоментував: «Якщо у нас голова адміністрації – представник партії Порошенка, а заступник районної державної адміністрації – також представник партії Порошенка, то, мабуть, з їхнього розпорядження ці плакати повішені. Я можу тільки сказати, що мабуть».

Після виявлення агітаційного матеріалу спостерігач ОПОРИ звернувся до правоохоронних органів для надання пояснень у районному відділку поліції. У цей час невідомі особи зняли плакат.

Нагадаємо, згідно з ч. 20 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється використання приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування для проведення заходів передвиборної агітації. Відповідно до ч. 21 ст. 64 цього Закону забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Довідково:

Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел.: 0938338345
Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
(#вибори; #opora; #опора)