ОПОРА фіксує у Рівному зовнішню рекламу 12 потенційних кандидатів

Дата: 16.12.2018

Станом на 15 грудня у Рівному спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували зовнішню рекламу 12 потенційних кандидатів у Президенти України: Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка , Арсенія Яценюка, Олега Ляшка, Андрія Садового,  Володимира Гройсмана, Сергія Капліна, Дмитра Добродомова, Ольги Богомолець, Олександра Шевченко та ймовірно Володимира Зеленського. Найбільша кількість зовнішньої реклами розміщена у районі залізничного вокзалу міста.

Так, у Рівному розміщена зовнішня реклама наступних потенційних кандидатів:

– Петра Порошенка з написами: «Армія! Мова! Віра! Геть від Москви», «Армія! Мова! Віра! Ми йдемо своїм шляхом» та «Ми  Україна. Помісна церква  запорука незалежності!»

– лідерки Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко: «Гарантую ціна на газ населення буде знижена в 2 рази! Газ українського видобутку для потреб населення»

– лідера партії «Народний фронт» Арсенія Яценюка із закликами: «Українська мова, кіно, пісня», «Рух в НАТО», «Зупинити дефолт у 2014 році», «Енергетична незалежність України» та «Народний фронт діє»

– лідера Радикальної партії Олега Ляшка: «Ляшко народний президент», «250 депутатів чи 450 дармоїдів», «Ляшко народний президент. Захист українців!», «Правда для українців»

– лідера політичної партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка: «Чесних більше. Приєднуйся до команди Анатолія Гриценка»

– лідера Об’єднання «Самопоміч» Андрія Садового: «Наступ 2019»

– Сергія Капліна «Гарантую! Ціна на газ буде знижена в 4 рази. Законопроект «Про справедливу ціну на газ» №9265-1»

– лідера політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитра Добродомова:  «Зможемо!»

– Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана: «УрядГройсмана. Децентралізація новий етап»

– Олександра Шевченка «Країна гідності і правди»

– членкині фракції «Блок Петра Порошенка» Ольги Богомолець: «Справедлива»

– ймовірно Володимира Зеленського: «Президент  слуга народу незабаром»

При цьому, на зовнішній рекламі 11 потенційних кандидатів (окрім Арсенія Яценюка) відсутні вихідні дані про розміщені публікації: відомості про установу, що здійснила друк, тираж, відповідальних за випуск осіб та замовника відповідних матеріалів.

Крім цього, 5 грудня мешканці будинку 42 вулиці Відінська міста Рівного на дверних ручках квартир виявили матеріали Всеукраїнського об‘єднання «Свобода»: фірмові пакети, в яких містились календар з атрибутикою партії, церковний календар партії з написом «Не соромити слави героїв! Захистити майбутнє дітей!» та газета ВО «Свобода» №474-475, 16-29 серпня 2018 року.

«Офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня цього року. Тому, поки розміщення зовнішньої реклами не є агітацією. Однак дочасне її розміщення допомагає потенційним кандидатам здобути додаткові електоральні переваги, що ставить решту кандидатів у нерівні умови», ― наголошує координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області Михайло Балик 

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що після старту виборчої кампанії виготовлення передвиборної агітації повинна здійснюватись за рахунок і в межах коштів виборчого фонду кандидата на посаду Президента. Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента»  кандидат на пост Президента України може на власний розсуд виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів свого виборчого фонду. Партія, яка висунула кандидата, може виготовляти друкований матеріал передвиборної агітації кандидата з використанням обладнання, що їй належить. Кандидат на пост Президента України може у такий же спосіб виготовляти матеріали своєї передвиборної агітації. Відомості, що містяться у цих матеріалах, повинні відповідати вимогам закону.

Крім цього, наголошуємо, що згідно з ч. 3 ст. 59 Закону друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

тел.: 09383 38 345

e-mail: rivne@opora.org.ua

Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

Веб-сайтФейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)