ОПОРА оголошує набір спостерігачів на позачергові вибори до Верховної Ради України

Дата: 24.09.2014
sposterezhennjaРівненське представництво Громадянської мережі ОПОРА оголошує набір волонтерів для громадського спостереження на позачергових виборах до Верховної Ради України в межах п’яти виборчих округів Рівненської області.
 
Завданням волонтерів буде здійснення спостереження за всіма виборчими процедурами на конкретній виборчій дільниці у Рівненській області протягом дня голосування та в ніч підрахунку голосів (26-27 жовтня).

 
 
 Вимоги до громадських спостерігачів:
– особи, які досягли 18-го віку;
– досвід спостереження за виборами;
– безпартійність та політична незаангажованість;
– бажання вчитись та набувати новий досвід.
 
Нагадуємо: офіційним спостерігачем не може бути: член виборчої комісії, посадова особа органів виконавчої влади або суду, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, військовослужбовець, особа, яка проходить альтернативну (невійськову) службу.
 
Для бажаючих бути офіційними спостерігачами Громадянська мережа ОПОРА проведе навчальний семінар, під час якого Ви отримаєте інформацію про виборче законодавства, основні порушення, що можуть бути зафіксовані під час виборів, а також основні завдання спостерігача у виборчому процесі.
 
Всіх бажаючих поспостерігати разом з нами за днем голосування 26 жовтня 2014 року запрошуємо до реєстрації. Реєстрація триває до 15 жовтня 2014 р. Відповідну форму Ви можете заповнити за посиланням:

 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
Довідково:
 
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
 
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.