Політична реклама у Рівному розміщена з ознаками порушення правил благоустрою

Дата: 27.08.2020

Політична реклама потенційних кандидатів Олексія Муляренка та Юрія Вознюка, яка нещодавно з’явилася на вулицях Рівного, розміщена з ознаками порушення правил благоустрою міста. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ у Рівненській області.

Олексій Муляренко, депутат Рівнеради VII скликання на своїй Facebook-сторінці підтвердив прагнення балотуватися на місцевих виборах і той факт, що уже розпочав передвиборчі перегони.

18 серпня він розмістив по Рівному кілька кубів із запрошенням рівнян взяти участь у конкурсі від Фонду Олексія Муляренка та особливо відсвяткувати День національного прапора та День Незалежності. За повідомленням самого депутата інформаційні “Куби Муляренка” розташовані по усьому місту.

Рівняни у соціальних мережах висловлювали своє незадоволення тим, що такі конструкції заважають комфортно пересуватися по місту.

Вночі 22 серпня декілька інформаційних кубів було пошкоджено, зокрема тих, які знаходяться в мікрорайоні Тинне та на вулиці Шухевича. За цим фактом депутат звернувся до поліції.

Юрій Вознюк – колишній народний депутат-мажоритарник від Рівненщини по виборчому округу № 153 на початку серпня  публічно заявив про те, що буде балотуватися на посаду міського голови. Як і Олексій Муляренко він розпочав активну виборчу кампанію і вже встиг розмістити рекламні конструкції із своїм зображенням у центрі міста.

За даними Геопорталу відкритих даних Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради у розділі Реєстр  реклами відсутня будь-яка інформація про дозвільні документи, оформлені на Олексія Муляренка чи Юрія Вознюка на розміщення рекламних конструкцій у місті.

Зазначимо, що відповідно до Правил благоустрою міста Рівного,  що затверджені Рішенням Рівненської міської ради № 512 від 28.04.2011 року, зовнішня реклама – реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг тощо.

Розміщувати елементи зовнішньої реклами її власники повинні на підставі відповідної дозвільної документації згідно з пунктом 3.4.1.9 вищезгаданих Правил. Забороняється самовільно встановлювати рекламоносії на об’єктах благоустрою міста.

Зауважимо, що до 15 квітня 2021 року у Рівному діє трирічний мораторій на встановлення нових елементів зовнішньої реклами, окрім тих, які вже були у місті і щодо яких здійснюється переоформлення документів. Виняток – розміщення такої реклами на приватній власності заявників.

Заступник начальника Управління житлово-комунального господарства Рівного Володимир Лапюк у коментарі для ОПОРИ зазначив, що до управління житлово-комунального господарства ніяких повідомлень про встановлення жодних рекламних конструцій від Олексія Муляренка та Юрія Вознюка не надходило.

Олександр Джигирей, радник міського голови Рівного, зазначив, що до міськради надходили повідомлення від Юрія Вознюка та Олексія Муляренка. Зокрема, у повідомленні Олексія Муляренка зазначалося щодо розміщення конструкцій у вигляді кубів.

Повідомлення для ОПОРИ представник міськради не надав, а сказав звертатися для їх отримання із запитом.

Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягне за собою  накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Старша радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба коментує цю ситуацію так: “У випадку, якщо конструкція переміщується та забирається з вулиці наніч можна було б говорити про те, що відповідальні за встановлення особи могли би обмежитися звичайним повідомленням, проте в даному випадку, якщо погодження не було отримано, ми вбачаємо ознаки порушення правил благоустрою”.

 

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

e-mail: rivne@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.