Публічна дискусія на тему “Виборча реформа по-справжньому”

Дата: 20.03.2015

vybory OPORAЗапрошуємо Вас прийняти участь у публічній дискусії під час круглого столу на тему “Виборча реформа по-справжньому”. Захід відбудеться 30 березня 2015 року о 11 годині у конференц-залі Рівненського Будинку вчених (м. Рівне, вул. Симона Петлюри 17, другий поверх).

Проводиться  групою неурядових організацій у складі Громадянської мережі ОПОРА, Українського незалежного центру політичних досліджень та Інтерньюз-Україна за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем.  Під час заходу експерти презентують  концепцію нової редакції Закону “Про вибори народних депутатів України” і місцеві вибори, а також разом із учасниками обговорять актуальні законодавчі новації для підготовки і проведення виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів.

Як відомо, коаліційна угода більшості у Верховній Раді передбачає, що вже в І кварталі 2015 року буде запроваджено пропорційну виборчої системи з відкритими списками для обрання українського парламенту, а також суттєву зміну законодавства про місцеві вибори до кінця липня (зокрема, запроваджено пропорційну виборчу систему з відкритими списками при проведенні місцевих виборів міських і обласних рад та вибори міських голів великих міст у два тури за принципом абсолютної більшості). Водночас за перші 100 днів роботи нового Парламенту не було зроблено суттєвих кроків щодо виборчої реформи. Саме тому експерти презентують підготовлені громадськими організаціями концепції нової редакції Закону “Про вибори народних депутатів України” і Закону “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, базуючись на міжнародних демократичних стандартах і практиках.

У заході візьмуть участь:
Ольга Коцюруба, експерт з виборчого права Громадянської мережі ОПОРА;
– Денис Ковриженко, радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).

Бажаючих прийняти участь у дискусії, просимо зареєструватися в он-лайн формі:
https://docs.google.com/forms/d/1f4KW7sB3g_gmyuHjQxHwbWV2fZUWOMUiUToa_O36K8Q/viewform

Детальніше: Андрій Токарський, тел. 063 6179693; 067 9131505

_________________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА