Рівненщина: на ОВК переписують протоколи

Дата: 27.10.2014
Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують факти переписування протоколів прямо в приміщенні ОВК. Нагадаємо, що згідно статті 158 Кримінального кодексу України підробка виборчих документів, зокрема протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці – караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років.

 

В ОВК 155-го виборчого округу з центром у м. Дубровиця представники трьох ДВК переписували протоколи з результатами голосування. Спостерігач ОПОРИ зафіксував порушення на відео. Присутні представники правоохоронних органів на зауваження спостерігача не відреагували, тому той викликав слідчо-оперативну групу. Наразі слідчо-оперативна група бере пояснення у учасників порушення. В ОВК приїхав також керівник Дубровицького оперативного штабу міліції. Спостерігачі ОПОРИ наразі пишуть заяву про порушення.

 
В той же час в ОВК 153-го виборчого округу також фіксуються подібні випадки. Представник однієї з ДВК в туалеті ОВК перепсувала дані по голосуванню в порожній протокол. Порожній протокол був проштампований печаткою та мав підписи членів ДВК. Порушення спостерігачі ОПОРИ зафіксували на відео. Наразі на ОВК чекають на приїзд оперативної групи.
 
Копия пояснення дубровиця1 1
 
Копия пояснення дубровця2 1
Громадянська мережа ОПОРА зазначає, що відповідно до п. 7-8 ст.94 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» у разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, окружна виборча комісія своїм рішенням може зобов’язати дільничну виборчу комісію внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу (протоколів) про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі з поміткою “Уточнений” відповідно до пункту 2 частини п’ятої цієї статті, про що зазначається у протоколі засідання окружної виборчої комісії. Дільнична виборча комісія зобов’язана у строк, визначений окружною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до відповідного протоколу без перерахунку виборчих бюлетенів. Протокол (протоколи) з поміткою “Уточнений” транспортується до окружної виборчої комісії в порядку, встановленому  Законом. 
 
Відповідно до п.4 ст.93 цього ж Закону секретар дільничної виборчої комісії, інші члени комісії, які не супроводжують транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, залишаються у приміщенні дільничної виборчої комісії до отримання повідомлення про прийняття протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі окружною виборчою комісією. Під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщенні дільничної виборчої комісії.
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.