Рівненщина: агітація кандидата розповсюджується в громадському транспорті

Дата: 02.10.2014
dzhynsa volynНа автостанції м. Сарни декілька молодих людей роздавали спецвипуск газети «Волинь» прямо в міжміських рейсових автобусах, що їхали в напрямку Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського та Рокитнівського районів. Саме ці райони входять до складу 155 виборчого округу. Усі статті газети містять рекламу лише одного кандидата – Миколи Ляховича, що балотується до Верховної Ради за підтримки політичної партії «Народний фронт» по цьому округу. Розповсюджувачі безкоштовно вручали газети особисто в руки пасажирам, а також залишали примірники на порожніх місцях громадського транспорту.

 
Усі матеріали випуску присвячені лише одному кандидату  – Миколі Ляховичу, що йде на вибори під патронатом політичної партії «Народний Фронт». Одразу на першій шпальті газети розміщений лозунг кандидата «Полісся за Миколу Ляховича». Решта статтей містить інформацію про програму висуванця, його позицію чому він йде у Верховну Раду, біографію кандидата та позитивні відгуки про нього від авторитетних людей округу. В газеті є відмітка про те, що матеріали спецвипуску надруковані на правах реклами. Засновником газети зазначається Підрозділ Українського козацтва «Волинська січ», видання друкується з 2007 року. Тираж накладу 50 000 екземплярів.
 
Громадянська мережа ОПОРА зазначає, що поширення таким чином рекламних матеріалів кандидата є порушенням п.9 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Відповідно до цієї статті розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, у транспортних засобах громадського користування забороняється.
 
Відповідно до статті 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснення передвиборної агітації в місцях, що заборонені законом, тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
volyn1
 
volyn2
 
volyn3
 
 
volyn4
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.