Рівненщина: Агітаційні листівки є — виборчого фонду немає

Дата: 24.11.2016

20161124 140214

У Рівненській області спостерігачі ОПОРИ фіксують розповсюдження агітаційних матеріалів з інформацією про кандидата на посаду голови Млинівської селищної об’єднаної територіальної громади. Водночас виборчого фонду цей кандидат ще не зареєстрував.

Листівки із закликом голосувати за кандидата на посаду голови Млинівської ОТГ Олега Левчука розповсюджують у Млинові, на вул. Ватутіна. Зазначимо, що відповідна ТВК зареєструвала кандидата 15 листопада, однак, станом на 24 листопада, виборчого фонду Олег Левчук ще не реєстрував.

Згідно з ч. 6. ст. 54 цього Закону України “Про місцеві вибори” передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

Таким чином, поширення агітаційних листівок, виготовлених не за кошти з виборчого фонду кандидата, є порушенням чинного законодавства.
Крім того, у зазначених матеріалах агітаційного характеру не вказано усіх відомостей, що їх вимагає ч. 2 ст. 56 Закону України “Про місцеві вибори”, зокрема інформації про замовника та осіб, відповідальних за випуск. А розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Нагадаємо, що вибори у Млинівській ОТГ відбудуться 18 грудня 2016 року. Перелік та межі округів, утворених до місцевих виборів на Рівненщині, можна переглянути тут.

У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтеся за телефоном гарячої лінії ОПОРИ: 044 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтесь:
Анатолій Бондарчук, координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел. +38 096 918 7408,
tolyabondarchuk@gmail.com

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер
(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.