Рівненщина: кандидат агітує на комунальній власності

Дата: 07.10.2014

danulchyk KostУ м. Костопіль, що на Рівненщині, кандидат в депутати по 156-ому округу (Березнівський, Костопільський та Сарненський райони) Олександр Данильчук розмістив власну зовнішню рекламу на будівельній конструкції для підтримки газової труби над естакадою по вул. Степанська. Дана опора знаходиться у власності Костопільської міської ради, тобто є комунальною власністю. Для встановлення банеру була також використана комунальна техніка. Олександр Данильчук зареєстрований кандидатом в народні депутати 27 вересня 2014 року, до парламенту йде за підтримки Блоку Петра Порошенка. Наразі кандидат є заступником голови Рівненської обласної ради.

На запитання представника ОПОРИ чи був укладений договір між кандидатом та міською радою про надання місця в оренду для агітації, заступник міського голови Моторко Олег Васильович відповів, що жодного договору укладено не було. Це може свідчити, що місце для агітації було надано кандидату на безоплатній основі, що є використанням адмінресурсу, або ж кошти за оренду місця для агітації були проплачені не з виборчого фонду.

baner danylchuk

Відзначимо, що п.5 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняє розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Окрім того, банер, що містить агітацію кандидата в народні депутати О. Данильчука, виготовлений без вихідних даних. На рекламі відсутня інформація про замовника, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за друк. Відповідно до виборчого законодавства – це є порушенням вимог п.7 ст .69 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». 

За детальнішою інформацією звертайтесь до
координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.