Центральна виборча комісія відмовила керівнику громадської організації “Рівненський Бойовий молот” Ярославу Гранітному в реєстрації кандидатом у народні депутати України. У відповідь Ярослав Гранітний готує документи до Київського апеляційного суду на скасування рішення ЦВК щодо відмови реєстрації його кандидатури в народні депутати. За словами Ярослава Сергійовича жодних роз’яснень щодо виправлень в його поданні від ЦВК він не отримав. Центральна комісія лише запропонувала подати новий пакет документів.
До Центральної виборчої комісії 11 вересня 2014 року надійшла заява Гранітного Ярослава Сергійовича про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №152 (м. Рівне) на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Проте, розглянувши зазначені документи, Центральна виборча комісія встановила їх невідповідність вимогам Закону України “Про вибори народних депутатів України” (далі – Закон). Так, на порушення вимог пункту 2 частини другої статті 55 Закону в автобіографії Гранітного Я.С. не зазначено часу проживання на території України. Про що йдеться у Постанові № 944 від 15.09.2014 р.
За таких обставин указаний документ не є автобіографією кандидата у народні депутати України в розумінні пункту 2 частини другої статті 55 Закону. У зв’язку з цим Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата у народні депутати України у разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону.
Також Ярославу Сергійовичу була повернута внесена ним грошова застава.
Наразі Ярослав Гранітний готує документи до Київського апеляційного суду на скасування рішення ЦВК щодо відмови реєстрації його кандидатури в народні депутати. За словами Ярослава Сергійовича жодних роз’яснень щодо виправлень в його поданні від ЦВК він не отримав. Центральна комісія лише запропонувала подати новий пакет документів.
Нагадуємо, що відповідно до виборчого законодавства кінцевий термін подання документів на реєстрацію кандидатів у депутати шляхом самовисування закінчується 25 вересня.
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08