Рівненщина: міліція не реагує на виклики спостерігачів ОПОРИ

Дата: 27.10.2014
Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують факти переписування протоколів прямо в приміщенні ОВК. Такий факт зафіксували на 156 окрузі (м. Сарни). Після цього було викликано наряд міліції, на яку довелося чекати близько 40 хв. Спостерігачі, неодноразово телефонувавши у районе віділення міліції, проте на їхні дзвінки ніхто не відповідав. Реакцію міліції викликав лише дзвінок в обласне управління УМВС.  За той час процес переписування протоколів триває.

 
Відповідно до статті 25 Закону України про міліцію, працівник міліції у межах повноважень, наданих цим Законом та іншими законодавчими актами, самостійно приймає рішення і несе за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну чи кримінальну відповідальність.
 
При порушенні працівником міліції прав і законних інтересів громадянина міліція зобов’язана вжити заходів до поновлення цих прав, відшкодування завданих матеріальних збитків, на вимогу громадянина публічно вибачитися.
 
Нагадаємо, що згідно статті 158 Кримінального кодексу України підробка виборчих документів, зокрема протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці – караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років.
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.