Рівненщина: напад на агітаційний намет кандидата в народні депутати

Дата: 09.10.2014
namet pavlovskaКандидат у народні депутати Ксенія Павловська, що балотується по 156-ому виборчому округу (Березнівський, Костопільський, Сарненський райони) скаржиться на фізичний тиск на своїх агітаторів і занепокоєна діями опонентів, які вдаються до криміналізації виборів. Нагадаємо, п. Павловська балотується до Верховної ради України як само висуванка, зареєстрована в ЦВК 28 вересня 2014 року.

 
7 жовтня  близько 12 години дня, невідомі особи в кількості 3 чоловік напали на агітаційний намет Ксенії Павловської, який був розташований неподалік сільської ради, зупинки «Гранітна» у селі Гранітне, Сарненського району, Рівненської області. Зловмисник пошкодили намет та агітаційну продукцію кандидата.
 
«Внаслідок грубих та протиправних дій вказаних осіб мій агітаційний намет був зламаний, а агітаційна продукція пошкоджена. У палатці на момент нападу перебувало двоє дівчат-агітаторів, яких, слава Богу не чіпали. Вони налякані і, кажуть, бояться тепер за своє життя. Я обурена. І сподіваюся, правоохоронці зможуть нас захистити» – повідомляє кандидат у народні депутати Ксенія Павловська.
 
Ксенія Павловська подала відповідну заяву до Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області. «Вважаю, що вказаними протиправними діями здійснюється перешкоджання вільному здійсненню виборчих прав та проведення мною передвиборчої агітації» – зазначає кандидат у заяві.
 
zayava pavlovska
 
Громадянська мережа ОПОРА зазначає, що у відповідності до п.25 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України. 
 
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.