Вчора в населений пунктах 156-ий виборчого округу, куди входять Березнівський, Костопільський та Сарненський райони, з’явились агітаційні намети кандидата в депутати Ксенії Павловської. До парламенту п. Ксенія йде як самовисуванка. Під час спілкування з агітаторами п. Павловської, було виявлено одразу два суттєвих порушення виборчого законодавства.
Самі агітатори, на вигляд яким 14-15 років, повідомили що їм по сімнадцять років. І працюють вони як волонтери. Зазначимо, що згідно Закону України «Про вибори народних депутатів України» агітувати за кандидата чи партію можуть лише повнолітні особи, які мають право голосу.
Відповідно до п. 7 ст.2 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» брати участь у роботі виборчих комісій як їх члени, а також у проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів депутатів та інших заходах у порядку, визначеному цим та іншими законами України можуть лише ті громадяни України, які мають право голосу. А відповідно до п.1 ст.2 цього ж закону право голосу на виборах депутатів мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років.
Ці ж самі агітатори з намету розповсюджували календарики на 2015 рік із зображенням Ксенії Павловської та її передвиборчими закликами. На календаиках відсутні відомості про замовника, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск» (вимоги п. 7 ст.68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»). Це може свідчити про те, що дана реклама була виготовлена не за кошти виборчого фонду, як того вимагає закон.
Відповідно до п.6, ст. 78 «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Кандидати у депутати, зареєстровані у загальнодержавному окрузі, можуть здійснювати передвиборну агітацію за кошти виборчого фонду партії. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08