Рівненщина: Невідомі пропонують гроші від кандидата, в штабі вважають це провокацією

Дата: 21.10.2014
svobodaПротягом останніх двох тижнів рівняни отримують телефонні дзвінки на свої стаціонарні телефони із запрошенням прийти на зустріч з кандидатом а народні депутати Олегом Осуховським. Невідомі, називаючи себе представниками штабу кандидата, зазначають, що під час зустрічі усім присутнім буде роздана одноразова матеріальна допомога в розмірі 400 грн. Таких випадків наразі зареєстровано вже понад 30. Нагадуємо, Олег Осуховський, діючий депутат Верховної Ради України, балотується до нового Парламенту від Політичної партії ВО «Свобода» по 152-ому виборчому округу (м. Рівне).

 
Сам Олег Осуховський вважає такі дії провокацією з боку конкурентів. На своїй сторінці у соціальній мережі facebook кандидат зазначає: «З усіх районів нашого міста до мене телефонують люди та повідомляють про провокацію із метою очорнити моє ім’я. Значна група зловмисників телефонує рівнянам на стаціонарні телефони та пропонує завтра о 12:00 вийти з будинку до своїх під’їздів на зустріч зі мною, де я ніби то вручатиму по 400 гривень допомоги. Прошу мешканців Рівного не піддаватися на провокації антиукраїнських сил. Зі свого боку вважаю, що такі ниці та брудні акції проти мене підтверджують правильність моїх дій у парламенті та в Рівному».
 
По факту події було складено повідомлення про злочин, що кандидат по 152-ому виборчому округу особисто заніс у Рівненський міський відділ УМВС України. «Вважаємо, що такими діями невідомі особи свідомо намагаються протиправними методами вплинути на спотворення волевиявлення виборців-жителів міста Рівне. Вважаємо, що дії невстановлених осіб підпадають під кваліфікацію злочинного діяння» – йдеться у повідомленні. Представники штабу Олега Осуховського просять притягнути порушників до відповідальності, передбаченої законом.
 
Povidomlennja Osuchovskij
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.