Рівненщина: одразу два кандидата по 152-ому округу запевняють, що їх підтримує Президент

Дата: 17.10.2014
sudУ м. Рівне (152-ий виборчий округ) одразу два кадидата в народні депутати в своїй передвиборчій кампанії акцентують увагу на свою підтриму з боку Політичної партії «Блок Петра Порошенка». Олег Осуховський, що йде до Парламенту за підтримки Політичної партії ВО «Свобода», у своїх друкованих матеріалах передвиборчої агітації використав логотипи партії «Удар» та політичної партії «Блок Петра Порошенка» в поєднанні з словосполученням «Єдиний кандидат». В той же час самовисуванець Олег Червонюк в своїх агітаційних матеріалах теж розміщує логотип партії Президента та лозунг «Час єднатись». Окрім того, стиль друкованих агітаційних матеріалів кандидата майже ідентичний з матеріалами Політичної партії «Блок Петра Порошенка». 

 
По цьому факту кандидат у народні депутати від 152-го виборчого округу у Рівному Дмитро Якимець (Політична партія «Народний фронт») подав на своїх конкурентів Олега Червонюка та Олега Осуховського до суду. На думку позивача, обидва кандидата поширюють завідомо неправдиві відомості з метою введення виборців в оману.
 
За словами пана Якимця, через суд він хоче вияснити, хто із цих двох кандидатів маніпулює думкою виборців. «Наскільки я знаю, партія Порошенка взагалі нікого не виставила у Рівному. Тому ми вирішили звернутися до суду, аби він все розставив на свої місця. Можливо, є якісь документи про підтвердження, що Блок підтримує Осуховського чи Червонюка — нехай нададуть. Але на мою думку, це маніпуляція і елементи обману» – пояснює своє рішення кандидат.
 
Проте Рівненський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позовних вимог Дмитра Якимця, мотивуючи це відсутністю доказів щодо факту недостовірного характеру інформації, а також на оціночний характер суджень позивача.
 
Зовнішня реклама та намети кандидатів з використанням логотипу та лозунгів Блоку Петра Порошенка так і залишаються без змін у м. Рівне.
 
chervonuk
 
osuch
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.