Рівненщина: Потенційні суб’єкти виборчого процесу порушують терміни ведення агітації

Дата: 07.09.2015

news 7.09. Рівне Рівненщина потенційні субєкти виборчого процесу порушують терміни ведення агітації 4На початку вересня Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала в окремих населених пунктах Рівненської області випадки поширення політичної реклами потенційних кандидатів та політичних партій, що є порушенням  строків ведення передвиборної агітації.

 

 

 

 

 

 

Жителі міста Здолбунова отримали  платіжні документи на вивіз побутових відходів за серпень 2015 року, на зворотній стороні яких був зображений логотип ВО «Батьківщина» та напис «Порядок. Справедливість. Батьківщина».

news 7.09. Рівне Рівненщина потенційні субєкти виборчого процесу порушують терміни ведення агітації 2

news 7.09. Рівне Рівненщина потенційні субєкти виборчого процесу порушують терміни ведення агітації

 А  у поштових скриньках мешканців району Північний, що у Рівному потенційний кандидат у депутати Олександр Лащук розмістив друковані матеріали з ознаками політичної  реклами, зокрема листівки «Розклад уроків» та «Календар на 2016 рік». На листівках містилась адреса громадської приймальні Олександра Лащука, контактний телефон.

news 7.09. Рівне Рівненщина потенційні субєкти виборчого процесу порушують терміни ведення агітації 3

news 7.09. Рівне Рівненщина потенційні субєкти виборчого процесу порушують терміни ведення агітації 5

Відповідно до частини 2 статті 54 ЗУ «Про місцеві вибори» місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що після офіційної реєстрації партії та кандидати суб’єкти виборчого процесу мають здійснювати передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється (ч.6 ст. 54 «ЗУ «Про місцеві вибори»).

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408