Рівненщина: Потенційний кандидат на посаду мера поширює агітаційні матеріали до початку реєстрації

Дата: 23.09.2015

Копия news 23.09 Rivne Rivnenshchina potentsiyniy kandydat na posadu mira poshiryuye ahitatsiyni materialy do kachana reyestratsiyi 121 вересня у центрі Рівного мешканцям міста роздавались газети «Я люблю Рівне»  потенційного кандидата на посаду міського голови Володимира Хомка, що мають ознаки передвиборної агітації.

 

Газета  містила матеріал « Один – за всіх, і всі – за одного!?», де наведено інформацію про діючого мера Володимира Хомка. Стаття позиціонує його як «оптимального міського голову для Рівного» («Нікого кращого за Хомка – немає», «реальної альтернативи Хомку – не існує»). У газеті також наведений матеріал «Що зробив Володимир Хомко на посаді міського голови?», де вказано перелік з 19 досягнень його роботи. На останній сторінці газети наведено відомості про засновника (Кордонець Олег) та установу («Спецкор Інфо»), що здійснила друк, його тираж (70 тис), а також відповідального за друк (Червінко А. В).

 

news 23.09 Rivne Rivnenshchina potentsiyniy kandydat na posadu mira poshiryuye ahitatsiyni materialy do kachana reyestratsiyi 1

news 23.09 Rivne Rivnenshchina potentsiyniy kandydat na posadu mira poshiryuye ahitatsiyni materialy do kachana reyestratsiyi 2

news 23.09 Rivne Rivnenshchina potentsiyniy kandydat na posadu mira poshiryuye ahitatsiyni materialy do kachana reyestratsiyi 3 1

За інформацією Рівненської міської ТВК, станом на 22 вересня, потенційний кандидат у депутати Володимир Хомко не був зареєстрованим кандидатом на посаду міського голови для участі у місцевих виборах, і, відповідно, його виборчий фонд не створювався.

ОПОРА наголошує, що згідно ч. 1 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів. Право вести передвиборну агітаціюмають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією для участі у місцевих виборах.

Окрім цього, п. 6 ст.54 Закону  передбачає здійснення передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється

Тому, у випадку поширення вказаних листівок, які не були виготовлені з виборчого фонду, після реєстрації Володимира Хомка кандидатом на посаду міського голови, буде розцінене як передвиборча агітація не з виборчого фонду.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.