Рівненщина: в 154-ому окрузі кандидат вимагає перерахувати результати виборів більш ніж на 40 дільницях

Дата: 28.10.2014
vyboryСьогодні до ОВК 154-го виборчого округу надійшли скарги від довіреної особи кандидата в депутати по 154-ому виборчому окрузі Богдана Файфури. Кандидат вимагає перерахувати результати голосування в більш ніж 40 дільницях округу. На думку кандидата документи з результатами голосування в цих дільницях були передані в ОВК з порушенням виборчого законодавства. 

 
Зокрема у ст.93 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» мова йде про те, що транспортування виборчих документів здійснюється головою окружної виборчої комісії або його заступником та двома членами цієї виборчої комісії – представниками двох інших партій (блоків), які набрали найбільшу кількість голосів у територіальному виборчому окрузі. Якщо голова чи заступник голови окружної виборчої комісії, який повинен транспортувати зазначені документи, представляє одну з двох партій (блоків), які в територіальному виборчому окрузі набрали найбільшу кількість голосів, або представник такої партії (блоку) вмотивовано не може брати участь у транспортуванні виборчих документів до Центральної виборчої комісії, участь у транспортуванні бере представник політичної партії (блоку), яка набрала наступну кількість голосів.  Секретар дільничної виборчої комісії, інші члени комісії, які не супроводжують транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, залишаються у приміщенні дільничної виборчої комісії до отримання повідомлення про прийняття протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі окружною виборчою комісією. Під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщенні дільничної виборчої комісії.
 
Довірена особа кандидата склала відповідні акти про порушення. У скарзі Богдан Файфура просить у ОВК здійснити перерахунок голосів на дільницях, де виявленні зазначені порушення.
 
ОПОРА звернулась до кандидата в 154-ому окрузі Олександра Дехтярчука за коментарями. «Вибори в 154-ому окрузі пройшли чесно у відповідності до законодавства. Жодних зауважень до процесу з боку інших штабів немає. Тому, на мою особисту думку, подання таких скарг є ніщо іншим як спроба затягнути час. Потрібно вміти гідно визнати поразку. Мій штаб готовий боронити кожен голос та відстоювати результати в суді» – зазначає кандидат.
 
Нагадаємо, Богдан Файфура балотується до Верховної Ради України за підтримки Політичної партії «Народний фронт». Станом на 18.40 ОВК вже опрацювала 100% протоколів. За їхніми результатами перемогу на окрузі отримує кандидат від політичної партії «Блок Петра Порошенка» – Олександр Дехтярчук з різницею у 246 голосів.
 
Скарга 154 1
 
Скарга154 2
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
ОПОРА системно інформуватиме суспільство про перебіг кампанії, дотримання чинного законодавства суб’єктами виборчого процесу, участь посадових осіб у перегонах, дотримання міжнародних стандартів організації виборів усіма зацікавленими сторонами. Масштабне громадське спостереження має на меті попередити порушення протягом передвиборчої кампанії та унеможливити зловживання під час підрахунку голосів. Також ОПОРА проводитиме інформаційно-просвітницьку кампанію та надаватиме юридичну підтримку громадянам щодо захисту їх виборчих прав за номером гарячої лінії (044)221-44-06, (094)821-44-06.
Website:http://oporaua.org/                                                                                                                                                       
Мапа порушень:http://map.oporaua.org/                                                                                                                         
Додаток для Android “Вибори 2014“: http://goo.gl/I7M3TN                                                                                         
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora                                                                                                               
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora, #вибори14, #elect_ua)