Рівненщина: «виборча благодійність» та агітація з порушенням закону з боку кандидата в депутати до обласної ради

Дата: 11.10.2015

news 11.10 Rivne 1jgjgj Rivnenshchina vyborcha blahodiynistʹ ta nepryamyy Pidkup vybortsiv z botsi kandydata v deputaty do oblasnoyi rady10 жовтня у селищі Гоща Рівненської області на подвір’ї однієї з місцевих шкіл відбувалися роботи по встановленню дитячого майданчику, поблизу якого був розміщений банер партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» без вихідних даних. Будівництво майданчика відбулося за сприяння кандидата в депутати до обласної ради, що має ознаки «виборчої благодійності» та непрямого підкупу виборців.

news 11.10 Rivne 2 Rivnenshchina vyborcha blahodiynistʹ ta nepryamyy Pidkup vybortsiv z botsi kandydata v deputaty do oblasnoyi rady

news 11.10 Rivne 3 Rivnenshchina vyborcha blahodiynistʹ ta nepryamyy Pidkup vybortsiv z botsi kandydata v deputaty do oblasnoyi rady

Встановлювати дитячий майданчик допомагав кандидат у депутати до Рівненської обласної ради від політичної партії «БПП «Солідарність» Благодир Юрій Анатолійович. Перед входом на територію, де відбувалисяроботи по встановленню майданчика був розміщений банер партії «Блок Петра Порошенка», який не містить вихідних даних, що є порушенням вимог Закону.Так, у ч. 2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

У розмові зі спостерігачем ОПОРИ, кандидат зазначив, що будівництво дитячого майданчика відбувається за його сприяння та ініціативи.

На думку ОПОРИ, такі дії кандидата можна охарактеризуватися, як «виборчу благодійність», що фактично є технологією матеріального стимулювання виборців з метою отримати додаткові електоральні переваги. Іншими словами «виборча благодійність» – це реалізація кандидатом благодійних ініціатив у період виборчої кампанії. Зазвичай, такі ініціативи розпочинаються на старті виборчої кампанії і завершуються одразу по її завершенню.

Окрім цього, ОПОРА вважає, що дії кандидата Юрія Благодиря є передвиборною агітацією, яка має ознаки непрямого підкупу виборців. Зокрема, згідно ч. 4 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 % розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

__________________________

Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА