Рівненщини: масове використання брудних технологій напередодні виборів у 155-ому окрузі

Дата: 21.10.2014
technolohijaНапередодні виборів спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують неодноразові факти застосування брудних технологій проти кандидатів в народні депутати по 155-ому виборчому округу, до складу якого входять м. Кузнецовськ, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони Рівненської області. За тиждень до дня голосування в окрузі поширюють листівки з ознаками антиреклами та псують зовнішню рекламу кандидатів.

 
Так, нещодавно у місті Володимирець міліція затримала трьох жителів Костополя, які вночі розклеювали зроблені примітивним способом листівки, що дискредитували кандидата в народні депутати від Блоку Петра Порошенка Василя Яніцького. На листівці зображена заява Василя Яніцького 2012 року, який у разі обрання його депутатом Верхової Ради України зобов’язується вступити до парламентської фракції Партії Регіонів. Вихідні дані на друкованій продукції відсутні. У зловмисників було вилучено ще біля 4 тисяч таких анонімок. Під час обшуку в машині одного з них міліція виявила ще й специфічний молоток-клеймо, яким лісівники маркують пеньки.
 
«Усе це зроблено абсолютно кустарно і розраховано на недалеких людей, які не будуть вникати в деталі, а поведуться на брехню. На листівці не було жодних вихідних даних, що уже є порушенням Закону про вибори. Ми цих хлопців запримітили ще в Полицях, а у Володимирці повідомили правоохоронцям», – зазеачає Михайло Герасимчук, керівник Володимирецького районного штабу партії Блок Петра Порошенка та кандидата Василя Яніцького.
 
janickij2
 
Ще одну листівку проти цього ж кандидата зловмисники поширили у Рокитнівському районі Рівненської області. В матеріалі наводяться причини, чому не можна голосувати за кандидата. Листівка була розклеєна центральними вулицями районного центру.
 
Janickij1
 
Також напередодні виборів невідомі порушники пошкодили зовнішню рекламу кандидата Василя Яніцького в м. Дубровиця. Біл-борди із зображенням кандидата та політичним лозунгом Блоку Петра Порошенка – «Час єднатися» зловмисники закидали чорною фарбою. Наразі штаб кандидата проводить заміну пошкодженої зовнішньої реклами.
 
janickij3
 
На цьому ж окрузі спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували поширення листівки з антирекламою проти ще одного кандидата – самовисуванця Василя Берташа. Листівка була розклеєна прямо на стовпах ліній електропередач у м. Володимирець. Матеріал має назву «Берташ прийде – бурштин забере». В листівці наводиться інформація про причетність кандидата до кримінальних схем щодо присвоєння земель громади для видобутку бурштину. Вихідні дані на антиагітці відсутні.
 
bertash1
 
Ще один випадок псування зовнішньої реклами самовисуванця Анатолія Полюховича зафіксовано в м. Дубровиця та м. Володимирець. В м. Дубровиця невідомі закидали біл-борд кандидата брудом, а у м. Володимирець – розрізали банер.
 
poljuchovych
 
Громадянська мережа ОПОРА зазначає, що у відповідності до п.25 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України. ОПОРА закликає кандидатів не використовувати брудні технології проти конкурентів, а боротись за голоси виборців, пропонуючи відкриті програми та якісні ідеї.
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.