Рівненщина: омбудсменка обговорила виборчі права з представниками установ кримінально-виконавчої системи та безоплатної вторинної правової допомоги

Дата: 07.02.2019

Про права виборців, зокрема забезпечення виборчого права,  а також наслідки, які настають у випадку їх порушення розповіла громадська омбудсменка з виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Марія Цип’ящук.

7 лютого відбувся вступний тренінг «Виборчі права та їх захист» для співробітників центру безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів, які працюють в цій системі. Учасники тренінгу у переддень та у день виборів, працюючи у центрі, у разі необхідності будуть надавати правову допомогу, у тому числі пов’язану з виборчими правами.

Громадська омбудсменка з виборчих прав у Рівненській області Марія Цип’ящук розповіла про структуру виборчого процесу, його перебіг, діюче законодавство та права виборців. Зокрема, разом з учасниками обговорили активне виборче право, розглянули ключові правопорушення та правові наслідки, які настають в результаті розгляду справ адміністративними судами, а також відповідальність суб’єктів виборчого процесу. Крім цього, гіпотетично спланували звернення, які можуть надходити до безоплатної правової допомоги.

Під кінець тренінгу учасники на практиці розбирали конкретні види порушень, які були взяті з мапи правопорушень ОПОРИ з місцевих виборів. Так, представники БВПД спробували змоделювати ці порушення під час кампанії на виборах Президента, а також визначити алгоритм дій та встановити відповідальність за ці дії.

«Під час практичних завдань учасники намагалися розібрати ситуацію з підходу справжнього звернення. Наприклад, в день голосування виборець виявив ще декількох зареєстрованих невідомих людей за своєю адресою, тоді учасники вирішували, що робити в такій ситуації та що порадити виборцю», – прокоментувала Марія Цип’ящук.

Для цієї ж цільової аудиторії планується проведення поглибленого тренінгу щодо судової практики.

Наступним стало обговорення виборчих прав з представниками установ кримінально-виконавчої системи, тобто закладів, де особи відбувають покарання, або перебувають під вартою до остаточного розгляду справи судом.  Мета заходу – з’ясувати, як відбувається організація виборчого процесу у місцях несвободи, які ризики для реалізації виборчого права осіб, що перебувають у цих установах, а також які ресурси для реагування на правопорушення мають самі ув’язнені або засудженні.

По завершенні заходу громадська омбудсменка запропонувала, провести додаткові зустрічі для роз’яснення виборчих прав та перебігу виборчого процесу. За потреби –безпосередньо у місцях несвободи.

 

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 093 833 8345

e-mail: rivne@opora.org.ua

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)