Рівненська обласна ТВК завершила прийом документів

Дата: 03.11.2020

За попередніми даними, до Рівненської облради проходить 7 політичних сил, ще 5 – не подолали 5% бар’єр. Такі відомості спостерігачам ОПОРИ надали у ТВК.

2 листопада Рівненська обласна ТВК завершила приймати документи від міських, селищних та сільських ТВК для встановлення результатів виборів депутатів до Рівненської обласної ради.

У коментарі для ОПОРИ голова Рівненської обласної ТВК Василь Курилас зазначив:

«Обласна ТВК завершила прийом підсумкових протоколів від ТВК, а також перших примірників протоколів від дільничних виборчих комісій. Наразі відбувається звірка паперових протоколів з електронними носіями. Адже Центральна виборча комісія попередньо забезпечила електронними формами, згідно з якими фактично будемо здійснювати обробку даної інформації та зводити інформацію про підсумки голосування в межах виборчих округів та формування, як наслідок, протоколу про результати голосування. Тому наразі ми займаємось технічною роботою – це, в тому числі, при перевірці і одночасне копіювання даних протоколів, оскільки за постановою ЦВК, яка надійшла сьогодні, ми маємо надати паперові копії протоколів ТВК, а також електронні копії протоколів через Державний реєстр виборців для ЦВК. Тому зараз відбувається така технічна робота».

Також Василь Курилас додав:

“З прийомом протоколів фактично проблеми були лише такого характеру, що десь не усі були уважними у заповненні відомостей. Для прикладу, якщо з 1 по 17 пункт було усе добре, то були розбіжності у розрізі дільничних виборчих комісій. Були помилки, де замість однієї одинички ставились дві одинички та інші технічні моменти, які оперативно вирішувались. Ну і другий момент, що ми досить довго очікували Костопільську, Корецьку і Березнівську ТВК. Фактично вчора ми прийняли Березне і Корець, а сьогодні завершили вже з Костополем.

Жодних скарг від суб’єктів виборчого процесу не було, окрім скарг від Аграрної партії щодо відсутності інформаційних буклетів. Проте, потім з’ясувалось, що не було буклетів до виборів у районну раду. Тому після того як вони дізнались, що ми не організовуємо вибори до районної ради це питання було зняте”.

За попередніми результатами, отриманими від Рівненської обласної ТВК, до Рівненської обласної ради проходять політичні партії: «Європейська Солідарність» (18,86947% або 57 590 голосів), «За Майбутнє» (11,50222% або 35 105 голосів), «Слуга Народу» (15,69616% або 47 905 голосів), ВО «Батьківщина» (10,83348% або 33 064 голосів), «Сила і Честь» (10,25714% або 31 305 голосів), Радикальна Партія Олега Ляшка (7,88232% або 24 057 голосів), ВО «Свобода» (7,40559% або 22 602 голосів).

Не потрапляють до Рівненської обласної ради партії «Опозиційна платформа – За життя» (4,99997% або 15 260 голосів), «Голос» (4,84532% або 14 788 голосів), «Пропозиція» (3,95738% або 12 078 голосів), Аграрна партія України (2,37810% або 7 258 голосів) та «Наш Край» (1,37286% або 4 190 голосів).

Інформація, надана Рівненською обласною ТВК


Абзац 1, 3 частини 1 статті 256 Виборчого кодексу України
передбачають, що виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, районна у місті, міська, сільська, селищна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в межах територіальних виборчих округів з відповідних місцевих виборів (у тому числі з позначкою «Уточнений») не пізніш як на дванадцятий день після дня голосування встановлює результати виборів депутатів у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів. Територіальна виборча комісія може продовжити не більш як на один день зазначений строк у разі необхідності надання територіальній виборчій комісії часу для подання протоколу з позначкою «Уточнений».

 

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

e-mail: rivne@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.