Рівненський суд “найсправедливіший” суд у світі

Дата: 19.11.2010

Скасовано протокол про результати виборів Рівненської районної виборчої комісії.

 

 

Вчора, 18 листопада окружний суд виніс ухвалу про те, щоб скасувати протокол про визнання результатів виборів у Рівненському районі. Представники Громадянської мережі ОПОРА переконані, що таке рішення суду є необєктивним та упередженим, адже воно грунтувалося на сумнівних доказах, наданих адвокатом Партії  регіонів.

ОПОРА вже повідомляла, що спочатку регіонали вимагали визнати бездіяльність членів комісії через те, що вони не розглянули їх скаргу. Члени комісії стверджували, що звернення від представника регіонів Вікторії Прит не надходило. Однак, позивачі, посилаючись на запис у  журналі реєстрації скарг та звернень, який невідомим чином зявився між 21 та 22 рядком за підписом невідомої особи, “переконала” суд не тільки визнати бездіяльність комісій, а ще й скасувати протокол про результати виборів.

Ще одним доказом, на який спирався суд приймаючи це рішення, були протоколи дільничних виборчих комісій. Варто відзначити дивну непослідовність суддів при прийнятті до уваги цього доказу. Так, на першому засідані вони відмовилися приймати до розгляду ці протоколи, оскільки вони не мали відношення досправи. Вже на другому розгляді, служителі феміди вирішили, що для прийняття рішення їм конче необхідно вивчити протоколи, які надала адвокат Вікторії Прит. Цікавим є той факт, що крім регіонів свої протоколи надали і представники Батьківщини. Результати голосування за їх протоколами відрізнялися від даних регіоналів. Наприклад, на одній з дільниць, різниця становила понад сто голосів. Представники ОПОРИ переконані, що при такому серйозному протиріччі у протоколах двох партій, суд мав би не звертати на них увагу, адже вони не є первинними документами і можуть бути сфальсифікаваними на користь кожної з сторін. У цій ситуації логічно було б витребувати протоколи сільських та селищних територіальних виборчих комісій та звірити їх з документами наданими партіями. Однак, судді вирішили особисто перерахувати кількість голосів відданих за Партію регіонів за протоколами, які подала Партія регіонів. На підставі цього підрахунку, колегія суддів у складі Л. Жуковської, О. Дудар за головування А. Томчук, прийняли рішення скасувати протокол про результати виборів Рівненської районної виборчої комісії.

ПІсля цього рішення суду результати голосування за дільницями можна вважати недійсними. Представники ВО “Батьківщини” та партії “Фронт змін” повідомили спостерігачів ОПОРИ, що сьогодні вони оскаржать рішення Рівненського адміністративного суду у Львівському апеляційному суді. Однак, до нового рішення, незрозумілим залишатиметься статус депутатів, що вчора прийняли присягу та отримали мандати.

 

Координатор кампанії громадського спостереження в Рівненській  області:
Андрій Токарський
063 6179693

067 9131505 

Прес-центр
Громадянської мережі «ОПОРА»
тел. 43 07 18

063 358 24 30