Рівняни «люстрували» депутата у сміттєвий бак

Дата: 28.09.2014

DanulchykОстання сесія Рівненської обласної ради перетворилась на яскраву акцію люстрації народних обранців через викидання в смітник. Під вигуки “Ганьба” та “Люстрацію” рівненські активісти вимагали від екс-регіоналів скласти повноваження. Ті ж в своє виправдання зазначили, що вийшли з партії.

 

Ще за п’ятнадцять днів до проведення скандальної сесії Олександр Пантюхов, що балотуватиметься до Верховної Ради від  політичної партії «Воля» по 152-ому виборчому окрузі (м. Рівне) оголосив про акцію “Викинь регіонала на вулицю”. Активісти вимагали від регіоналів та їх соратників скласти свої повноваження, в іншому випадку пообіцяли викинути політиків у смітник. В той же час кандидат застеріг, що зі сторони екс-регіоналів можливі провокації за участю тітушок і жуликів.

Кілька сотень активістів Правого сектору, УНСО та політичної партії «Воля», а також небайдужі рівняни у п’ятницю 26 вересня зібрались під стінами обласної ради, де мало відбутися чергове засідання. Люди в касках, камуфляжі, з українськими прапорами вимагали від депутатів-регіоналів складання їхніх повноважень.

Під руку учасників акції потрапив Олександр Данильчук, заступник голови Рівненської обласної ради. Активісти схопили Олександра Данильчука в залі перед початком сесії, звинуватили його у співпраці з Партією регіонів і вимагали скласти мандат. Вже за декілька хвилин депутат, що себе дискредитував під вигуки «Ганьба» опинився в смітнику, також з нього зірвали депутатських значок.

Бувши членом партії Юлії Тимошенко пан Данильчук до 2012 року не витримав опозиційності до Віктора Януковича, обраного Президентом України в 2010 році та пішов на співпрацю з головою Рівненської облдержадміністрації, “регіоналом” Василем Берташем. Саме за співпрацю зі злочинним режимом Віктора Януковича та за порушення партійної дисципліни (пішов на парламентські вибори як самовисуванець, всупереч волі партії) його і було виключено з лав партії ВО “Батьківщина” у серпні 2012 року.

Під час подій “Революції гідності” (взимку 2013 — навесні 2014 років) пан Данильчук відкрито став на сторону тоді ще діючого Президента України Віктора Януковича та будучи депутатом Рівненської обласної ради став членом провладного міжфракційного об’єднання “Європейський вибір”, утвореного тодішнім губернатором Рівненщини Василем Берташем на основі фракції партії Регіонів в самий розпал “кривавих” подій на Майдані у Києві.
Нагадуємо, за інформацією спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, наразі Олександр Данильчук збирається балотуватись на позачергових виборах народних депутатів України по 156 виборчому округу (Березнівський, Костопільський, Сарненський райони) за підтримки Блоку Петра Порошенка.

Скандалом під час сесії вирішило скористатись керівництво фракції «Батьківщина». Проти голови облради відкрито виступив кандидат в народні депутати по списку партії ВО «Батьківщина» Микола Кучерук. Депутати фракції озвучили пропозицію висловити недовіру Михайлу Кириллову, голові облради та його заступникам. Проте потрібної кількості голосів під час голосування питання не набрало. Під крики «Ганьба» та погрози викинути Миколу Кучерука у смітник, кандидат покинув залу засідань.

 

 

 

За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08

Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.