Рівняни писатимуть листи на підтримку тих, чиї права грубо порушили

Дата: 06.12.2014
RabchenkoНайбільший у світі правозахисний проект 2014 року – Марафоном написання листів – стартує в обласному центрі 8  грудня об 11:00 на майдані Просвіти 1.

 
Упродовж двох днів у Рівному кожен городянин зможе стати активістом всесвітньовідомого правозахисного руху Amnesty International та взяти участь у Марафоні написання листів. 8 та 9 грудня охочі зможуть долучитися до двотижневої низки акцій, що відбуватимуться в усьому світі.
 
Мета Марафону – сприяти у захисті прав «героїв» Марафону, якими цього разу є 8 осіб із різних країн (Україна, Узбекистан, Китай, ОАЕ, Венесуела, Індія, Південна Африка), а також двох громад, права яких були жорстоко порушено. Активісти з усіх куточків світу будуть підписувати петиції адресовані владі країн, де відбулися порушення прав певних людей, та листи солідарності жертвам.
 
Зокрема, у цьогорічному списку є двоє українців: Олег Сенцов – режисер із Криму, якого влада РФ незаконно доправила до Москви та помістила у СІЗО, а також Ірина Рабченюк – київська вчителька, котра не бачить одним оком після побиття працівником «Беркуту» під час подій Євромайдану.
 
У Рівному старт Марафону відбудеться 8 грудня об 11:00 за адресою м-н Просвіти 1 (Рівненська обласна державна адміністрація). О цій же годині відбудеться брифінг для представників ЗМІ.
 
Упродовж 9 грудня листа-петицію можна підписати за адресою вул. Словацького 3а, офіс 7, Громадянська мережа ОПОРА.
 
Організатор Марафону написання листів у Рівному – Людмила Михайлець (096-191-30-31). Співорганізаторами акції є Громадянська мережа ОПОРА, Рівненське відділення мережі ЛЖВ.
 
ДОВІДКОВО
Перший Марафон написання листів Amnesty International відбувся у Польщі 11 років тому. У 2013 році понад 2,3 мільйона листів було написано у 140 країнах світу. В Україні Марафон написання листів відбуватиметься всьоме – понад 70 волонтерів організують написання листів та акції у 36 містах України. Українські інтернет-користувачі
зможуть також долучитися он-лайн на сайті http://marathon.amnesty.org.ua/
 
Amnesty International – всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей у більш, ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Організовуючи дослідження та генеруючи дії, Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.
 
_________________________________
Прес – центр
Громадянської мережі ОПОРА