“Сортувати просто”: у Дубно відбувся практичний семінар для молоді

Дата: 23.10.2018

У Дубно триває процес публічних консультацій щодо встановлення контейнерів для роздільного сортування твердих побутових відходів на Майдані Незалежності та у мікрорайоні Хмільники міста. В рамках консультацій, сьогодні для мешканців міста відбувся практичний семінар “Сортувати просто”, організований Громадянською мережею ОПОРА спільно з Дубенською міською радою.

“Необхідно виховувати свідому молодь, яка б відповідально ставилася до розвитку свого міста та збереження довкілля”, – такими словами підсумував мету заходу міський голова Дубно Василь Антонюк.

Представники Громадянської мережі ОПОРА Михайло Балик та Олена Чудінович розповіли про те, чому проведення консультацій з громадськістю є необхідним елементом управління та прийняття рішень на різних етапах їх впровадження. Також представники ОПОРИ наголосили на важливості консультування саме щодо сортування відходів.

“Питання “Поліпшення управління відходами та охорона довкілля” передбачено Стратегією розвитку міста Дубно до 2022 року. Так, стратегічна ціль включає питання: моніторинг екологічної ситуації в місті, оптимізацію управління відходами в місті, формування екологічної свідомості населення та міжрегіональну співпрацю щодо покращення екологічного стану р. Іква”, – розповіла Олена Чудінович.

Активісти розповіли молоді, чому варто сортувати сміття, які переваги роздільного сортування відходів та назвали, що “піддається” сортуванню.

Зокрема, переваги сортування сміття наступні:

– зниження негативного впливу на навколишнє середовище, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти;

– усунення небезпеки для людини та навколишнього середовища;

– можливість багаторазового використання відходів;

– економія коштів;

– зменшення накопичених відходів, які псують наше здоров’я.

Крім цього, організатори презентували анкету опитування щодо розміщення смітників у двох локаціях міста: на Майдані Незалежності та у мікрорайоні Хмільники. Ця ж анкета згодом буде розміщена на сайті міської ради в електронному варіанті та проведено опитування серед мешканців міста для врахування їх думки (в межах роботи інформаційно-консультаційних пунктів).

Насамкінець, учасників чекала практика – вони самостійно сортувати сміття та вкидали їх до потрібного контейнеру.

Далі, в рамках проведення публічних консультацій, пройде еко-квест та майстер-класи (28 жовтня), а також виховні години для школярів у чотирьох навчальних закладах Дубно щодо  сортування сміття (6 листопада)

 

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Олена Чудінович, Громадянська мережа ОПОРА

тел.: 096 16 91 419

e-mail: rivne@opora.org.ua

 

Захід проводиться в рамках проекту “Практичний курс громадських консультацій”, що впроваджується Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Фундації “Лабораторія Досліджень та Суспільних Інновацій “Сточня” (Польща).