Стартував конкурс міських сервісів Apps4Cities Challenge

Дата: 16.08.2016
dani mist start
Збір ідей міських сервісів, який в рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities» реалізовують Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup, розпочався 15 серпня.

 
Конкурс міських сервісів Apps4Cities Challenge має на меті розв’язання міських проблем за допомогою технологій, чи створення потрібного та цікавого сервісу для громади, влади чи бізнесу.
 
Основою таких ідей можуть стати ініціативи розробки сервісів, візуалізація та інші інструменти, продукти, що використовують будь-який набір даних, розміщений на порталі data.danimist.org.ua. Також у створенні сервісу допускається і використання інших відкритих даних або даних, отриманих шляхом краудсорсінгу.
 
Подати заявку на Конкурс можна двома шляхами:
 
Варіант 1. “У мене є ідея”:    
 
Повідомте ідею сервісу, в якому будуть використані міські відкриті дані; зберіть команду або приєднуйтеся до вже сформованої команди; і доведіть ідею до створення прототипу. Цим варіантом можуть скористатися як юридичні особи, що мають ідеї, так і активісти (їх команди).
 
Збір ідей для сервісів на основі міських відкритих даних триватиме до 18 вересня (включно).
 
Варіант 2.  “Взяти ідею”:
 
Оберіть ідею для проекту, представлену нашими партнерами, чи приєднайтесь до групи, яка вже працює над ідеєю (або сформуйте власну команду), і починайте разом з ними реалізацію ідеї.
 
Цим варіантом можуть скористатися міські активісти (та їх команди), які не мають ідеї для реалізації, проте готові приєднатися до іншої ініціативи. Обирати ідеї можна буде із визначеного переліку ідей, що запропоновані парнерами Конкурсу та розміщені на нашому сайті.
 
Взяти ідею сервісів можна буде до 18 вересня (включно).
 
Органи державної влади та місцевого самоврядування,  підприємства, установи, організації всіх форм власності, а також  міські ініціативи, які знають про локальні проблеми та мають ідеї, як їх вирішити за допомогою технологій, та/або мають задум щодо створення цікавого сервісу для міста, громади, влади та бізнесу, можуть подавати заявки та реалізувати ініціативи разом з нами.
 
Подавати заявки-ідеї міських сервісів на основі відкритих даних на конкурс, які потім використовуватимуть команди активістів, для розробки відповідних сервісів, можна до 8 вересня.
 
Вибір команди, яка буде здійснювати реалізацію ідей, поданих організаціями та установами, обиратимуть власники ідеї.
 
Детальніше про умови Конкурсу.
 
Для того, щоб подати ідею на конкурс, просто заповніть форму на сайті проекту.
 
Вже в кінці листопада в рамках Apps4Cities Challenge шляхом інтернет-голосуванням та за рішенням журі буде відібрано трьох переможців, які отримають призи у розмірі 3 000 доларів США та пропозицію подальшої інкубації своїх проектів.
 
Долучайтеся до створення сервісів для свого міста!
Всеукраїнський проект “Дані міст/Apps4Cities” реалізовує Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup Europe за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
 
 
Більше про конкурс Apps4Cities Challenge та портал
Конкурс Apps4Cities Challenge — це змагання ідей щодо сервісів, які спрощують життя жителів та гостей міст, підвищують якість прийняття управлінських рішень, сприяють розвитку бізнесу в рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities». Навколо таких ініціатив зможуть збиратись команди програмістів та інтернет-спільнот, активістів та усіх зацікавлених.
Портал «Дані міст/Apps4Cities» — це портал відкритих міських даних та майданчик для всіх бажаючих не тільки створювати на основі вже отриманих нами даних сервіси для міст, для громадян, для бізнесу та влади, а й пропонувати, надавати свої набори даних, отримані у відповіді на запити або в результаті власної діяльності.
Також про конкурс та проект читайте на його офіційних сторінках у Facebook та Twitter.