Субвенції соцеконому 2021: що отримала Рівненщина

Дата: 08.07.2021

Цьогоріч громади Рівненської області отримали більше коштів від держави на соціально-економічний розвиток. Найпопулярніший напрямок залучення – заклади освіти. Які громади і в яких територіальних виборчих округах скільки отримали коштів і на які об’єкти будуть витрачати довідувалася ОПОРА.

 19 травня 2021 року Розпорядженням №468-р Кабінет Міністрів України виділив 1 мільярд 677 мільйонів 376 тисяч 194 гривні на субвенції соціально-економічного розвитку окремих територій. Здебільшого, кошти спрямовувались на медичні та освітні заклади, а найменше профінансовано ремонти доріг та соціально-культурні об’єкти та сфери.

Субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій – це кошти з держаного бюджету місцевим, які спрямовані на розвиток актуальних і важливих об’єктів громади.

 

Проблемні аспекти розподілу

Субвенції розподіляються непрозоро. Цей процес відбувається у «ручному режимі», а ключовий вплив на визначення переліку об’єктів, які будуть фінансуватися, мають народні депутати, а не незалежна конкурсна комісія, якої немає. У підсумку, виборчі округи депутатів, які лояльні до уряду та підтримують його політику, отримують значно більше коштів, ніж округи опозиційних депутатів. Фактично, Уряд створив умови, коли депутати можуть на власний розсуд вирішувати скільки та на який округ, об’єкт будуть спрямовані бюджетні кошти і більше того – використовувати ці кошти для власних піар-кампаній. Ключовою тенденцією розподілу субвенцій у 2021 році стало те, що більшість округів отримало рівно по 10 мільйонів гривень або практично наближену до цієї цифри суми. Це ще раз засвідчує, що при виділенні коштів не враховувався стан соціально-економічного розвитку регіонів, кошти спрямовуються на основі політичної доцільності. Виділили всім приблизно однакові суми, мабуть, щоб нікого не образити.

 

Скільки отримала Рівненщина

 Цьогоріч Рівненщина отримала 47 субвенцій на соціально-економічний розвиток у сумі 49,9 млн гривень (3% від усіх коштів розподілених по Україні). Варто зазначити, що минулого року кількість субвенцій була майже у 2 рази меншою (28 субвенцій), а сума коштів була меншою на майже 14,5 млн гривень. Так, у 2020 році Кабмін розподілив для громад Рівненщини коштів на суму 35,5 млн гривень.

Цікаво також порівняти й з іншими роками, для прикладу, у 2015 році на Рівненщину було спрямовано 13 субвенцій на суму 17 млн гривень. З кожним наступним роком ця сума збільшувалась. Так, у 2016 році Кабінет Міністрів для Рівненщини виділяє 110 субвенцій на суму 72,5 млн гривень, у 2017 – 494 субвенції на суму 172,6 млн гривень, у 2018 – 466 субвенцій у розмірі 112,2 млн гривень, а у 2019 – 445 субвенцій на суму лише у 62 млн гривень.

 


Хто та скільки коштів «вибив» на округ

 

Найбільше, у розрізі місцевих бюджетів, отримала Рівненська міська територіальна громада. Для Рівненської громади цього року виділено 12 субвенцій на суму 8,1 млн гривень (16% від усіх коштів спрямованих на Рівненщину). Найменше отримала Бабинська сільська громада, а саме – 1 субвенцію у сумі 176 тис. гривень.

 

Розподіл субвенцій у розрізі бюджетів громад

№ округуНазва громадиКількість субвенційКількість коштів

(млн грн)

152Рівненська міська територіальна громада128,1
156Костопільська міська територіальна громада17
154Мізоцька селищна територіальна громада43,3
153Олександрійська сільська територіальна громада13
153Білокриницька сільська територіальна громада12,3
154Козинська сільська територіальна громада12,3
156Сарненська міська територіальна громада12
Бюджет Рівненської області21,9
155Зарічненська селищна територіальна громада21,7
153Корнинська сільська територіальна громада21,7
155Рокитнівська селищна територіальна громада11,5
155Старосільська сільська територіальна громада11,5
154Тараканівська сільська територіальна громада11,5
155Дубровицька міська територіальна громада31,5
155Вараська міська територіальна громада21,3
154Демидівська селищна територіальна громада11,3
155Локницька сільська територіальна громада21,3
155Володимирецька селищна територіальна громада11,2
153Корецька міська територіальна громада11,1
153Зорянська сільська територіальна громада11
156Березнівська міська територіальна громада11
154Дубенська міська територіальна громада11
153Бугринська сільська територіальна громада10,5
154Боремельська сільська територіальна громада10,5
153Великоомелянська сільська територіальна громада10,2
153Бабинська сільська територіальна громада10,2

Таким чином, 25 громад з п’яти виборчих округів Рівненщини у 2021 році отримують субвенції на соціально економічний розвиток. Отже, кожен депутат-мажоритарник отримав субвенцію у свій округ.

Нагадаємо, що Рівненщину у парламенті представляють 5 народних обранців:

 • Олександр Ковальчук (фракція «Слуга народу»), ТВО № 152;
 • Роман Іванісов (позафракційний), ТВО № 153;
 • Олександр Аліксійчук (фракція «Слуга народу»), ТВО № 154;
 • Віктор М’ялик (депутатська група «Партія «За майбутнє), ТВО № 155;
 • Сергій Литвиненко (фракція «Слуга народу»), ТВО № 156.

Найбільшу кількість субвенцій було спрямовано у 2 округи Рівненської області, а саме № 152 та № 155, де депутатами є Олександр Ковальчук та Віктор М’ялик. Так, для цих округів було розподілено по 12 субвенцій. Дещо менше, а саме 11 субвенцій було спрямовано у ТВО № 153 (округ Романа Іванісова). Дев’ять субвенцій розподілено у ТВО № 154 (округ Олександра Аліксійчука) і лише 3 субвенції у ТВО № 156 (округ Сергія Литвиненка). Проте велика кількість субвенцій не означає, що спрямована сума коштів буде також великою. Для прикладу, за сумою коштів найбільше отримав ТВО № 153, а саме 11,5 млн гривень. По 10 млн гривень отримали округи № 155 та № 156, 9,9 млн гривень отримав ТВО № 154, а ТВО № 152 – 8,4 млн гривень.

Що фінансується?

 Щодо напрямків залучення коштів, то найбільше субвенцій на Рівненщині спрямовано на заклади освіти, а саме 36 субвенцій на суму 37,7 млн гривень. 5 субвенцій на суму 5,2 млн гривень спрямовано на сферу ЖКГ та інфраструктури, ще 4 субвенції на 3,5 млн гривень спрямовано на медичні заклади. 2,9 млн гривень буде використано на будівництво дитячих та спортивних майданчиків та 1 мільйон гривень витратять на ремонт доріг.

Щодо сфер залучення коштів в округах, то у ТВО № 152 на заклади освіти спрямовано 7 субвенцій на суму 7,2 млн гривень. Здебільшого це капітальні ремонти закладів освіти у Рівненській територіальній громаді. Для прикладу:

 • капітальний ремонт (заміна віконних блоків та зовнішніх дверей окремих приміщень будівлі Рівненської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 11 Рівненської міської ради;
 • капітальний ремонт (заміна частини дерев’яних віконних блоків на металопластикові) в Рівненській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 5 імені О. О. Борисенка Рівненської міської ради;
 • капітальний ремонт покрівлі блоку IV, парапетних плит та вентиляційної шахти блоку V, трубопроводів водопостачання, водовідведення та теплопостачання технічного приміщення (підвалу) в закладі дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу (спеціальний) «Центр Пагінець» Рівненської міської ради;
 • капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) в Закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 29 Рівненської міської ради;
 • капітальний ремонт приміщення закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 56 Рівненської міської ради;
 • капітальний ремонт системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та передавання тривожних сповіщень у будівлі в приміщенні Рівненської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 24 Рівненської міської ради;
 • капітальний ремонт системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу, передавання тривожних сповіщень у будівлі закладу дошкільної освіти (ясла-садок)
  № 44 поглибленого гуманітарного розвитку Рівненської міської ради.

Крім цього, одну субвенцію на суму 1,3 млн гривень спрямовано на будівництво дошкільного навчального закладу ясла-садок, що на вулиці Євгена Коновальця у Рівному.

Також 2 субвенції спрямовані на придбання техніки для дошкільного закладу № 28 (ясла-садок), а саме:

 • придбання професійної пральної машини у кількості 1 од. для закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 28 Рівненської міської ради;
 • придбання професійної сушильної машини у кількості 1 од. для закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 28 Рівненської міської ради.

По одній субвенції спрямовано на медичні заклади (заміна існуючих дверей та встановлення дверей з автоматичною розсувною системою для доступності людей з інвалідністю і маломобільних груп населення на центральному вході в Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» Рівненської міської ради) і на сферу ЖКГ та інфраструктури (Придбання портативного ультразвукового апарату для Комунального підприємства «Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Рівненської обласної ради). Планується, що на це витратять 550 та 585 тис. грн відповідно.

У ТВО № 153 на навчальні заклади спрямовано 8 субвенцій на суму 7,2 млн гривень. Так, за кошти соцеконому буде профінансовано:

 • придбання готового комплекту в клас інформатики Мнишинської гімназії Бабинської ТГ (10 для учнів та 1 для вчителя);
 • капітальний ремонт Заборольського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) загального типу Олександрівської сільської ради (ремонт даху);
 • капітальний ремонт (покрівлі, оздоблення фасаду) будинку культури с. Корнин Корнинської ТГ;
 • капітальний ремонт Загорощанського дошкільного навчального закладу (дитячий садок) Корнинської ТГ (утеплення фасаду);
 • придбання кухонної техніки в харчоблок Грушвицького ліцею;
 • капітальний ремонт покрівлі Комунального закладу «Мистецька школа» Корецької районної ради;
 • капітальний ремонт (заміна систем холодного водопостачання, каналізації та опалення нижче нульової відмітки) в Рівненській гімназії «Гармонія» Рівненської міської ради;
 • капітальний ремонт систем теплопостачання, електропостачання санвузлів на всіх поверхах, а також повною заміною старих систем водопостачання і каналізації на нові в Рівненській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 22 Рівненської міської ради;

Ще 2,3 млн гривень витратять на будівництво мульфункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту на території Шубківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Рівненської районної ради, с. Шубків.

Один мільйон розподілили на капітальний ремонт будівлі клубу в с. Дерев’яне Зорянської ТГ та 509 тисяч гривень на придбання медичного обладнання для Бугринської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

У ТВО № 154 майже усі 9 субвенцій спрямовані на заклади освіти. Так, для прикладу, 9,9 млн гривень буде використано на:

 • капітальний ремонт покрівлі Козинського закладу дошкільної освіти ясла-садок «Колосочок» Козинської ТГ;
 • реконструкцію Малівської ЗОШ І–ІІІ ступенів с. Малеве Демидівського району Рівненської області (благоустрій території, реконструкція даху, зовнішнє опорядження фасадів, протипожежні заходи);
 • капітальний ремонт другого поверху Рачинської гімназії Тараканівської ТГ;
 • капітальний ремонт котельні Острівської гімназії, Демидівської ТГ;
 • будівництво дошкільного навчального закладу в районі військового містечка в м. Дубно;
 • капітальний ремонт приміщення корпусу № 3 закладу дошкільної освіти «Малятко» Мізоцької селищної ради;
 • капітальний ремонт спортзалу будівлі Бущанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Мізоцької селищної ради;
 • капітальний ремонт харчоблоку будівлі Бущанський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Мізоцької селищної ради, а також
 • капітальний ремонт музейної споруди «Повстанська криївка в с. Мости урочище Гурби» на території Будеразької сільської ради;

У ТВО № 155 за рахунок коштів субвенції соціально-економічного розвитку на суму 5,8 млн гривень будуть профінансовані:

 • капітальний ремонт приміщення КЗ «Локницької ЗОШ І–ІІІ ступенів»;
 • капітальний ремонт будівлі (заміна вікон та зовнішніх дверей) загальноосвітньої школи I–III ступенів с. Заболоття Вараської ТГ;
 • придбання комп’ютерного класу для Більськовільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», Володимирецької районної ради;
 • капітальний ремонт покрівлі Довговільського НВК «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступеню – дошкільний навчальний заклад» в с. Довговоля Володимирецького району;
 • капітальний ремонт (заміна вікон і вхідних дверей) Бережківської ЗОШ І–ІІІ ст. по
  вул. Шкільна, 23 в с. Бережки Сарненського району;
 • капітальний ремонт котельні Осівського НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» (заміна тепломеханічного обладнання);
 • капітальний ремонт котельні Сварицевицького ЗДО «Сонечко» (заміна тепломеханічного обладнання котельні) с. Сварицевичі;
 • капітальний ремонт санвузлів для початкових класів в Борівській ЗОШ І–ІІІ ст., в с. Борова.

Ще 2,4 млн гривень буде витрачено на медичні заклади, а саме:

 • реконструкцію частини терапевтичного відділення (рентгенвідділення) під централізоване стерилізаційне відділення Комунального некомерційного підприємства «Рокитнівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Рокитнівської селищної ради;
 • капітальний ремонт покрівлі будівлі стаціонарного відділення КНП «Зарічненська центральна районна лікарня».

На суму 1,6 млн гривень планується витратити на сферу ЖКГ та інфраструктури:

 • реконструкція мережі вуличного освітлення від ТП № 252 по вул. Центральна, вул. Молодіжна, в с. Локниця Зарічненського району;
 • капітальний ремонт будинку дозвілля та відпочинку на вул. Центральна, 13 в с. Переходичі Рокитнівського району.

Лише 3 субвенції спрямовано у ТВО № 156. Вони стосуються закладів освіти, ЖКГ та інфраструктури і медичних закладів. Так, субвенція у сумі 7 млн гривень буде використана на будівництво дошкільного навчального закладу на вул. Хмизопільській, 21х в м. Костопіль. 2 млн гривень витратять на будівництво плавального басейну по вул. Я. Мудрого в м. Сарни, а ще один мільйон – на капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Богдана Хмельницького (від буд. № 19 до вул. Корецька) в м. Березне.

 

Нагадаємо, що Громадянська мережа ОПОРА досліджувала розподіл субвенцій у 2021 році. Із детальним звітом можна ознайомитись за посиланням.