Суд скасував рішення ЦВК про відмову від “гендерних квот” на місцевих виборах

Дата: 30.09.2015

1429072212 sud30 вересня відбувся розгляд справи за позовом Київського осередку «Об’єднання «Самопоміч» щодо рішення ЦВК, яке нівелює гендерну квоту, встановлену законом «Про місцеві вибори». Громадянська мережа ОПОРА вітає рішення Київського апеляційного адміністративного суду про скасування рішення ЦВК, яке передбачало фактичну відмову від  “гендерних квот” на місцевих виборах, і закликає всіх суб’єктів виборчого процесу дотримуватися чинного виборчого законодавства.

Нагадаємо, що 28 вересня 2015 р. «Самопоміч» подала позов до Київського апеляційного адміністративного суду з вимогою визнати протиправним рішення ЦВК про те, що недотримання «гендерної квоти» не є достатньою підставою для відмови в реєстрації кандидатів в депутати за списками партій.

Засідання суду розпочалось об 11:30 30 вересня. Предметом позову Київського осередку «Об’єднання «Самопоміч» був пункт 4 Роз’яснення ЦВК щодо застосування деяких положень Закону України “Про місцеві вибори” під час реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидатів у депутати обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови та старости села, селища, висунутих місцевими організаціями політичних партій на чергових, позачергових та перших місцевих виборах, затвердженого Постановою 362 від 23 вересня 2015 року:

«Згідно з частиною третьою статті 4 Закону представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку.

Разом з тим, серед передбачених частиною першою статті 46 Закону підстав для відмови в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища, висунутих на місцевих виборах, указане положення відсутнє.

З огляду на це відмова в реєстрації кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад з підстав недотримання положення Закону щодо  представництва осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах на підставі пункту 1 частини першої статті 46 Закону не допускається».

Київський апеляційний адміністративний суд прийняв рішення на користь Київського осередку «Об’єднання «Самопоміч»  – визнав нечинним та скасував пункт 4 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України “Про місцеві вибори” під час реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидатів у депутати обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови та старости села, селища, висунутих місцевими організаціями політичних партій на чергових, позачергових та перших місцевих виборах, затверджений Постановою 362 від 23 вересня 2015 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вищого адміністратиивного суду України у дводенний строк з дня її проголошення.]

З текстом постанови суду можна ознайомитися за посиланням.

Громадянська мережа ОПОРА вітає рішення Київського апеляційного адміністративного суду про скасування рішення ЦВК, яке передбачало фактичну відмову від “гендерних квот” на місцевих виборах, і закликає всіх суб’єктів виборчого процесу дотримуватися чинного виборчого законодавства.

30 09 SUDpng

30 09 SUD1

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук,
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
096 918 74 08 
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
 
___________________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА