У Бабинській ТВК на Рівненщині не включили одного із зареєстрованих кандидатів у депутати сільської ради до виборчого бюлетеня

Дата: 25.10.2020

На Рівненщині у Бабинській територіальній виборчій комісії не включили одного із зареєстрованих кандидатів у депутати сільської ради до форми виборчого бюлетеня.

Такий факт виявили виборці у с. Горбаків, які й звернулися до членів дільничної виборчої комісії, бо не знайшли у бюлетені кандидата, за якого хотіли віддати свій голос. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Так, у бюлетені, який отримують сьогодні для голосування виборці у с. Горбаків (виборчий округ № 5, частина виборчої дільниці № 560115), відсутній кандидат-самовисуванець Олександр Зінчук.

Голова Бабинської сільської ТВК Лілія Машлай повідомила для ОПОРИ, що кандидат не був присутній під час затвердження форми виборчого бюлетеня, хоча його на цю процедуру запрошували. Зауважила, що претензій до комісії кандидат не висловлює, проте хоче взяти участь у виборах. Лілія Машлай каже, що комісія має право за статтею 269 Виборчого кодексу України визнати вибори у такому виборчому окрузі недійсними та такими, що не відбулися, і планує діяти так.

За наявною у Бабинській сільській ТВК інформацією, скарг кандидат на комісію не подавав. Поліцію щодо цього факту повідомила сама комісія.

Частина 2 статті 240 Виборчого кодексу України вказує, що текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за сімнадцять днів до дня голосування.

Частина 1 та 2 статті 66 Виборчого кодексу України визначає, що скарга до виборчої комісії може бути подана суб’єктом звернення зі скаргою протягом двох днів після прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності суб’єктом оскарження, за винятком випадків, зазначених у частинах другій і третій цієї статті. Скарга щодо порушення, яке мало місце до дня голосування, може бути подана у строк, встановлений частиною першою цієї статті, але не пізніше 22 години дня, що передує дню голосування.

 

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

email: rivne@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.