У діях кандидата в мери Рівного вбачаються ознаки адмінресурсу

Дата: 08.10.2015

LX5D4863Кандидат на посаду міського голови, а, наразі, діючий міський голова Рівного Володимир Хомко провів брифінг щодо перебігу виборчого процесу у приміщенні Рівненської міської ради, а анонс заходу було поширено Відділом інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради. Такі дії, з боку кандидата, мають ознаки зловживання адмінстративним ресурсом.

7 жовтня о 9:01 год. від Рівненської міської ради на електронні пошти представників місцевих ЗМІ надійшло повідомлення про проведення брифінгу міського голови Рівного Володимира Хомка. У повідомленні зазначалось, що захід відбудеться у залі засідань міськвиконкому (вул. Соборна, 12а, 3 поверх). Дане повідомлення підписане відділом інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради та надійшло з електронної пошти – press.rv.ua@gmail.com.

news 8.10 1 Homko

З тієї ж адреси й підписане тим же відділом о 10:59 год. надійшло друге повідомлення з темою листа «Звернення міського голови Рівного відносно брудних провокацій під час перебігу виборчої кампанії». У зверненні зазначено, що інформація про те, що Володимир Хомко нібито причетний до спроб підкупу іншого кандидата за 1 мільйон доларів є брудною політичною провокацією в стилі замовника. «Було б логічно якби мені пропонували якісь гроші, бо мій рейтинг – втричі вищий від найближчого конкурента. Але пропонувати такі кошти тому, в кого такий низький рейтинг – це абсурд», – йдеться у зверненні. Окрім цього, у своєму зверненні Володимир Хомко говорить: «Аналізуючи рейтинги, мені треба просто спокійно дочекатися виборів. А от опонентам –навпакиТому, без сумніву, це лише початок. Нажаль».

news 8.10 2 Homko

Про це йшлося під час брифінгу міського голови. Також у ході розмови Хомко неодноразово зазначав про свої досягнення на посаді міського голови та значну увагу приділив темі місцевих виборів. Сам брифінг відбувся в кабінеті міського голови.

Переглянути відео можна тут.

Варто зазначити, що організація міським головою Рівного Володимира Хомка, який одночасно є кандидатом на посаду міського голови, брифінгу, що стосується перебігу виборчої кампанії в приміщенні Рівненської міської ради і з залученням до організації брифінгу її працівників має ознаки зловживання адміністативним ресурсом.

Згідно ч. 2 ст. 60 Закону «Про місцеві вибори» кандидатам, які займають посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації,підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв’язку, устаткування, приміщенняінші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

На думку Громадянської мережі ОПОРА, такий брифінг кандидата на посаду міського голови Рівного Володимира Хомка, мав провести не в приміщенні міської ради, де він працює, а в орендованому за рахунок виборчого фонду приміщенні та без залучення до організації заходу працівників міської ради.

Нагадаємо, що 6 жовтня на прес-конференції заступник голови ГО «Громадський контроль» Олександр Зайчук, який є членом команди ще одного кандидата на посаду міського голови Рівного Дмитра Якимця, зазначив, що з ним на зв’язок вийшла невідома особа, яка пропонувала, щоб за грошову винагороду у розмірі одного мільйона доларів Дмитро Якимець знявся з виборчих перегонів. Сам Дмитро Якимець наголосив, що це була нахабна провокація, яка була покликана дискредитувати його.

У свою чергу, СЗГ УМВС України в Рівненській області повідомило, що у Рівному двоє молодиків намагалися «прибрати» одного з кандидатів у мери, запропонувавши йому мільйон доларів США за те, щоб кандидат у мери Рівного відмовився від виборчих перегонів.Одним із учасників таких перемовин, які вели по телефону, виявився 22-річний мешканець Чернівців. Наразі, правоохоронці шукають його товариша – іншого співрозмовника, перевіряють достовірність інформації з телефонних розмов, чи не є це провокацією та вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
 
___________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА