У Рівному за кандидата агітація ведеться з порушенням закону

Дата: 14.10.2014

OsuhovskyНа минулому тижні в  Рівному (виборчий округ №152) у центральній частині міста з’явилися сіті-лайти з рекламою глянцевого  журналу «ANTURAZH.MEN». На обкладинці журналу зображений у військовій формі кандидат в народні депутати Олег Осуховський, який балотується до парламенту від політичної партії ВО «Свобода». Сам Олег Осуховський досить активно використовує у власній виборчій кампанії тему військових дій на сході країни.

 

В коментарях представник штабу кандидата Олександр Гомон зазначає, що вони не мають жодного відношення до зазначених сіті-лайтів. Адже редакція журналу «ANTURAZH.MEN» з власної ініціативи розмістила інтерв’ю кандидата на своїх шпальтах. А сіті-лайти, що заполонили м. Рівне, рекламують саме видання.

Проте, спостерігачам ОПОРИ в жодній з точок продажу періодичної преси не вдалося знайти та придбати журнал «ANTURAZH.MEN». 

WP 20141011 001
Відповідно до частини 3 ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» реклама друкованих видань (газет, журналів, книг), інших товарів та послуг з використанням прізвищ чи зображень (портретів) кандидатів, назв чи символіки партії – суб’єктів виборчого процесу є політичною рекламою.

Таким чином, реклама журналу «ANTURAZH.MEN» є політичною рекламою. Політична реклама є однією з форм передвиборної агітації. Відповідно до норм виборчого законодавства передвиборна агітація здійснюється за рахунок виборчого фонду. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел  для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється (частина 6 ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»).

На думку ОПОРИ, якщо дійсно журнал розмістив рекламу власного видання з зображенням кандидата, то це може свідчити про те, що дана реклама була виготовлена не за кошти виборчого фонду Олега Осуховського, як того вимагає закон. Проте, якщо ця реклама була розміщена з ініціативи кандидата, то відповідно до вимог чинного законодавства вона мала містити інформацію про замовника, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за друк.

 

За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08

Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.