12 листопада у Рівному відбувся круглий стіл за участі Громадянської мережі ОПОРА, представників правоохоронних органів та членів Рівненської міської виборчої комісії. Захід був присвячений темі виборів міського голови Рівного, зокрема повторному голосуванню, яке відбудеться 15 листопада. Під час круглого столу обговорили порушення, зафіксовані правоохоронними органами, ситуацію їхнього розслідуванням, а також роботу працівників поліції у день виборів.
«Поліція здійснює охорону громадського порядку під час виборчого процесу. У день виборів будуть задіяні 240 працівників поліції, які працюватимуть на виборчих дільницях у день голосування. Також будуть задіяні групи швидкого реагування, які при потребі зможуть оперативно реагувати на всі виклики», – розповів заступник начальника поліції Рівненського відділу Юрій Зімка.
Щодо порушень, виявлених на попередніх виборах– було порушено 9 кримінальних проваджень, з яких три у місті Рівне. Всі три стосуються порушення виборчого права – виборці у стані алкогольного сп’яніння пошкодили бюлетені. Особи, які здійснили порушення, притягнуті до адміністративної відповідальності.
На запитання журналістки щодо встановлення винних у випадку, зафіксованого 20 жовтня, коли кандидата у депутата до Рівненської міської ради від ВО «Свобода» Іванову Анну облили кислотою, представник поліції відповів: «особа нами буде встановлена, я сподіваюся, до кінця року і її буде притягнуто до відповідальності».
За інформацією пана Юрія Зімки, впродовж дня голосування, виборці зможуть зателефонувати та повідомити про здійснення правопорушень. Телефон гарячої урядової лінії, за яким прийматимуть дзвінки рівнян, – «679 679» або за номером «102». Громадяни можуть зателефонувати на ці номери, у разі виявлення порушень під час процесу голосування.
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Анатолій Бондарчук зазначив, що ОПОРА також спостерігатиме за перебігом виборчого процесу безпосередньо на виборчих дільницях. Також впродовж доби працюватимуть мобільні групи, за якими закріплювалися окремі райони міста.
Під час круглого столу пан Анатолій офіційно звернувся до представника правоохоронних органів із заявою щодо дій кандидата в депутати до міської ради Немеша Василя щодо встановлення ним зупинки громадського транспорту на вулиці Струтинській. Оскільки такі дії мають ознаки непрямого підкупу виборців. В результаті, за словами правоохоронців, буде відкрите кримінальне провадження.
Член Рівненської міської виборчої комісії Андрій Катеринчик зазначив, що міська виборча комісіяпровела навчання для членів дільничних комісій, де роз’яснювались можливі порушення виборчого законодавства та відповідальність за них. «Під час навчань, ми наголошували на недопущенні цих правопорушень. Окрім цього, всі ДВК ми забезпечили літературою та інформаційними плакатами щодо порядку голосування та відповідальність за скоєння порушень», – зазначив пан Андрій.
Насамкінець, представник ОПОРИ закликав рівнян прийти на вибори, які відбудуться 15 листопада та зробити свій вибір. «Як людина проголосує – її особиста справа. Головне, щоб кожна людина взяла на себе частину відповідальності за майбутнє свого рідного міста. Не прийшовши на вибори та не зробивши власний вибір – цей вибір зроблять інші, які прийдуть і проголосують. А тоді, не буде сенсу нарікати на проблеми чи недоліки в управлінні містом», – акцентував Анатолій Бондарчук.
У підсумку круглого-столу, його учасники домовилися координувати свої зусилля у разі виявлення порушень виборчого законодавства.
За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на
сайті ОПОРИ та
Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити
мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.
_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА