У Рівному потенційний кандидат розмістив рекламу у громадському транспорті

Дата: 07.09.2015

Копия news 6.09.15 Rivne reklama transport6 вересня спостерігачі ОПОРИ у рівненській міській маршрутці №37 (вул. Андрія Мельника –вул. Севастопольська) зафіксували рекламу потенційного кандидата, депутата Рівненської міської ради Анатолія Чугуєвця.

 

 

 

 

 

Зовнішня реклама містить зображення Анатолія Чугуєвця, напис «Депутат Рівненської міської ради» від округу «Басівкут» та номер телефону гарячої лінії депутата. Реклама була розміщена на одному з бокових вікон у середині маршрутного таксі.

news 6.09.15 Rivne reklama transport

До моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати чи реєстрації кандидата на посаду міського, сільського або селищного голови неможливо довести, що такі дії зі сторони потенційних кандидатів є передвиборною агітацією, яка здійснюється із порушенням закону. Проте, після офіційної реєстрації кандидатів такі дії з їх сторони будуть порушенням виборчого законодавства.

Відповідно до пункту 6 ч.9 ст.60 ЗУ «Про місцеві вибори» розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів.

Також ОПОРА нагадує, що відповідно до ч.2 ст. 54 ЗУ «Про місцеві вибори» місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408