У Рівному потенційний кандидат відповів на чорний піар і порушив терміни проведення агітації

Дата: 21.09.2015

Копия news 18.09 Rivne  U Rivnomu potentsiyniy kandydat vidpoviv na chornyy piar y porushyv Terminy provedennya ahitatsiyi 118 вересня у Рівному в поштових скриньках на вулиці Чорновола спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили листівки депутата Рівненської міської ради Святослава Євтушенка, який також є потенційним кандидатом на місцевих виборах.

 

Листівка під назвою «Не вірте провокаціям – не підтримуйте провокаторів», підписана депутатом Рівненської міської ради Святославом Євтушенком, інформує про неправдивість інформації, розповсюджуваної в анонімних листівках, які нещодавно були розкидані по поштових скриньках багатоповерхових будинків міста Рівного. Окрім того, потенційний кандидат повідомляє, що він звернувся до правоохоронних органів для встановлення осіб, що розповсюдили листівки з чорним піаром.

news 18.09 Rivne  U Rivnomu potentsiyniy kandydat vidpoviv na chornyy piar y porushyv Terminy provedennya ahitatsiyi 1

news 18.09 Rivne  U Rivnomu potentsiyniy kandydat vidpoviv na chornyy piar y porushyv Terminy provedennya ahitatsiyi 2

Громадянська мережа ОПОРА розуміє, що, з однієї сторони, цими листівками потенційний кандидат намагається спростувати поширену проти нього раніше інформацію, яку він вважає недостовірною. Проте, з іншої сторони, поширення таких листівок зі сторони потенційного суб’єкта виборчого процесу має ознаки передвиборної агітації, яка відбувається з порушенням визначених у виборчому законодавстві строків.

Відповідно до ст. 54 Закону України «Про місце вибори» передвиборна агітація– це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів. Право вести передвиборну агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані відповідною ТВК для участі у місцевих виборах. Кандидати, які офіційно не зареєстровані не мають право здійснювати передвиборну агітацію.

Згідно ч. 2 ст.54 ЗУ «Про місцеві вибори», місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.