У Рівному працюють над відкриттям даних громадського транспорту

Дата: 09.09.2016

transport open data1
У вівторок, 6 вересня, у Рівненській міській раді відбулася робоча зустріч щодо напрацювання шляхів відкриття транспортних даних. Наразі громадський транспорт Рівного обладнаний GPS-навігаторами, що дозволяє рівнянам бачити в режимі онлайн, де перебуває потрібна маршрутка чи тролейбус. Проте, існуюча система дає лише візуальну картинку, але не надає чималого об’єму статистичної інформації, що має бути представлений у формі відкритих даних й може використовуватися для створення електронних сервісів, корисних для мешканців міста.

У зустрічі взяли участь секретар Рівнеради Сергій Паладійчук, начальник управління транспорту Віталій Миронюк, депутати, що є членами постійної комісії з питань транспорту Анатолій Лащук та Святослав Євтушенко, член Координаційної Ради ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» й активіст громадського ініціативи #DataRivne Андрій Токарський, а також представники IT-сфери міста, представники Google Україна та EasyWay та представник фірми «Автоімідж», що встановлювала на транспорті навігатори.

Створення електронних сервісів на основі відкритих транспортних даних, що є звичною світовою практикою, у Рівному наразі неможливе. Адже, по-перше, інтернет-сайт city.dozor.tech доступний лише у веб-перегляді, але відсутній мобільний додаток, що був би значно зручнішим для використання. По-друге, великий об’єм корисної статистичної інформації, яка могла б й вільно використовуватися, не оприлюднюється. Частиною цієї інформації володіє власник навігаторів «Автоімідж», частиною – управління транспорту, але ця інформація на даний час не синхронізується й не потрапляє у вільний доступ.

Варто зауважити, створення електронних сервісів, в тому числі й комерційних, на основі відкритих даних є нормальною практикою, адже на те вони й відкриті, щоб можна було їх вільно використовувати.

Відкриті дані – це, окрім формату, ще й підхід до організації документообігу в місцевій раді, до оприлюднення інформації. І оприлюднення інформації не у відповідь на запит, а за власним бажанням, після того, як вона створена. Тому що вся інформація, яка створюється органами місцевого самоврядування, – відкрита, відповідно до чинного законодавства, адже створена за бюджетні кошти, кошти платників податків. На основі транспортних даних можна було б створити чимало електронних сервісів, потрібних для міста і його мешканців.

Відкриті транспортні дані дозволять створювати сервіси, що зроблять життя рівнян більш комфортним. До того ж, відкриття транспортних даних одразу спростило б роботу й самому управлінню транспорту та підприємцям, що є власниками маршрутів.

Розуміючи важливість питання, секретар Рівнеради Сергій Паладійчук, запропонував щоб спочатку юристи вивчили цю ситуацію, а після цього зібратися знову й конструктивно попрацювати над шляхами відкриття транспортних даних.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, член Координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА
0679131505, 0636179693
________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА