У Рівному проти потенційних кандидатів застосували брудні технології

Дата: 15.09.2015

amplop0110 вересня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили у місті Рівне анонімні листівки, які містять ознаки чорного PR та спрямовані проти потенційних кандидатів Дмитра Якимця та Святослава Євтушенка, зокрема, інформацію, яку неможливо перевірити та встановити її достовірність. Листівки були розкидані у поштові скриньки багатоповерхових будинків міста Рівне.

 

У листівці, яка має назву «Афера Євтушенка. Бурштинова мафія заволоділа персональними даними мешканців Рівного!?», йдеться про те, що депутат Рівненської міської ради та потенційний кандидат Святослав Євтушенко заволодів персональними даними мешканців Рівного: іменами, прізвищами, датами народження, адресами, номерами телефонів, поштовими скриньками. І тепер на ці адреси приходять «листи щастя». У листівці зазначено, що цими даними Євтушенко поділився з потенційним кандидатом на посаду міського голови Дмитром Якимцем і за це отримав перше місце у списку до Рівненської міської ради.

У листівці зазначено, що Святослав Євтушенко«міг банально поцупити» персональні дані рівнян у фірми «Санком», яка здійснює вивіз побутових відходів у Рівному і яку він раніше очолював.

У листівці громадську організацію «Громадський контроль», яку очолює Дмитро Якимець називають бурштиновою мафією. Також зазначається, що бурштинові клани хочуть заволодіти Рівним уже на цих виборах.

0 РВ 3

У разі недостовірності даних фактів, поширення цих листівок є порушенням ч. 5 ст.60 Закону України «Про місцеві вибори», відповідно до якої «Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію – суб’єкта виборчого процесу».

Окрім цього, 10 вересня на інтернет сайтах газет «Рівне вечірнє» та «ОГО» з’явилися стаття «Виведіть на чисту воду афериста!», яка має подібний зміст тому, що і вищезгадана листівці. Стаття підписана вчителем на пенсії Оксаною Овчаренко. Такі матеріали є «джинсою» (прихована реклама, замовні матеріали, які видаються за звичайні журналістські матеріали, «листи від… читачів або представників певних професій»).Відповідно до ч. 6 ст. 60 Закону «Про місцеві вибори» місцева організація партії, кандидат мають право звернутися до ЗМІ, що оприлюднив інформацію, яку місцева організація партії або кандидат вважають недостовірною, з вимогою опублікувати їх відповідь.

unnamed

unnamed 1

Нагадаємо, що у серпні 2015 року Дмитро Якимець та Святослав Євтушенко підписали меморандум про співпрацю власних громадських організацій «Рівненський громадський контроль» та «Свідоме Рівне». Відповідно до одного з пунктів меморандуму сторони зобов’язалися забезпечити об’єднання команд організацій та інших відповідальних лідерів Рівного для спільної участі у місцевих виборах 25 жовтня.

Громадянська мережа ОПОРА закликає потенційних суб’єктів виборчого процесу не використовувати брудні технології проти конкурентів, а боротись за голоси виборців, пропонуючи відкриті програми та якісні ідеї, а ЗМІ різних форм власності – дотримуватися професійних стандартів, журналістської етики та норм виборчого законодавства.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408