У Рівному в агітації Богомолець використали невідоме соцопитування

Дата: 15.05.2014

DSCN4834 640x480Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА виявили у Рівному розповсюдження газет під назвою «Ольга Богомолець народний Президент», у яких містяться результати соціологічного дослідження, опубліковані з порушенням норм виборчого законодавства.

У опитуванні «Рейтинг народної довіри», яке опубліковане в агітаційній газеті кандидата на пост Президента України Ольги Богомолець, присутня лише згадка про те, що воно опубліковане за даними рейтингу tsn.ua, але відсутні будь-які відомості про те, коли і ким було проведене це опитування й скільки респондентів взяло у ньому участь.

DSCN4833 480x640

Згідно із Законом України «Про вибори Президента України» публікація опитування має містити повну назву організації, що проводила опитування, замовників опитування з зазначенням часу його проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки».

За коментарями звертайтесь:

Анатолій Бондарчук
Координатор спостереження ОПОРИ у Рівненській області
(096)9187408

Олександр Мельничук
Прес-секретар ОПОРИ у Рівненській області
(097)7190910

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.