У Рівному виявили «чорний» піар проти Порошенка

Дата: 21.05.2014

prУ Рівному спостерігачі ОПОРИ виявили поширення листівок з «чорним» піаром проти кандидата у президенти України Петра Порошенка.

 

Листівки містили напис «5 фактів про Петра Порошенка. Жити по-новому?». Інформація в листівках подана як  начебто «достовірні» факти про кандидата у президенти Петра Порошенка, які, однак, потребують підтвердження.

У разі недостовірності даних фактів, поширення цих листівок є порушенням ч. 5 ст. 64 закону України “Про вибори Президента України”, де «забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України».

AntiPoroshenko

Вихідних даних листівки також не містили, що є порушенням п.3 ст. 59 ЗУ «Про вибори Президента України», яка каже: «Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів».

Також, відповідно до ст. 21213 Кодексу України про адміністративні правопорушення, «виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно,

– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так самоорганізація такого розповсюдження

– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Розповсюдження подібних листівок спостерігачі ОПОРИ виявляли й в інших містах України, зокрема в Чернівцях та Луцьку.

За коментарями звертайтесь:

Анатолій Бондарчук

Координатор спостереження ОПОРИ у Рівненській області
(096)9187408

Олександр Мельничук

Прес-секретар ОПОРИ у Рівненській області
(097)7190910

Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 
Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.