У Рівному зафіксована прихована політична реклама (ОНОВЛЕНО)

Дата: 15.11.2015

5Інтернет-портал «ОГО» містить банерну рекламу «Прийди проголосуй!». Натиснувши на банер, у новій вкладці відкривається сторінка «15 листопада вибори нового мера». Це фото виконане у символіці та кольорах одного з кандидатів на посаду міського голови Рівного Дмитра Якимця.

1

3

2

«Дані банера не є власною рекламою порталу «ОГО», цю рекламу розміщує Google, на зміст якої ми не впливаємо. У нас, як і в багатьох інтернет-ресурів, є домовленості й угоди про співпрацю з  компанією Google про те, що ми віддаємо частину своїх рекламних місць під банерну рекламу, яку розміщує безпосередньо Google. Тобто, це з нами не узгоджується. Для нас самих стало відкриттям поява даної реклама. Одразу, після виявлення реклами, наші спеціалісти зняли рекламу Google. Надалі, поява такої реклами виключена.», – прокоментував головний редактор Видавничого дому «ОГО» Віталій Голубєв.

Також на вулицях міста Рівне зафіксований біл-борди з написом «Підтримуємо Рівне! 15 листопада – всі на вибори!». Фото містить таку символіку та кольори, які під час виборчої компанії використовував кандидат на посаду мера Володимира Хомка.

4

Фото з соціальних мереж

На думку Громадянської мережі ОПОРА, такі дії мають ознаки прихованої політичної реклами, проте формально не порушують виборче законодавство. У такий спосіб, кандидати на посаду міського голови намагаються у день голосування, коли агітація заборонена, спонукати своїх виборців прийти на виборчі дільниці та проголосувати. «Тут спрацьовує асоціація та візуальна пам’ять, коли дана реклама виконана у кольорах і стилі агітаційних матеріалів, які поширювалися кандидатом раніше. Тому виборець, який її бачить одразу знає, якому кандидату вона належить. Таким чином, кандидати намагаються створити для себе додаткові електоральні переваги у день голосування. При низькій явці, це може суттєво вплинути на загальний результат», – коментує координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Анатолій Бондарчук.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                                                                                                                                                        
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.  
 
__________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА