Українського прориву в освіті не буде?

Дата: 21.04.2008
Громадянська мережа ОПОРА стурбована політичним протистоянням щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. У зв’язку з заявою Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко від 20 квітня щодо незадовільної підготовки попередніх урядів до тестування та розглядом цього питання на екстреному засіданні 21 квітня, 512 тисяч 473 випускники шкіл перебувають у стресовому стані.

Напередодні тестування з української мови та літератури від 22 квітня тільки політичний фактор міг вплинути на перегляд рішень щодо антикорупційної реформи в освіті.
Хочемо нагадати Прем’єр-міністру, що, починаючи з 18 грудня 2007 року, саме її уряд є відповідальним за впровадження системи ЗНО. Нажаль, політична складова істерії не зважає на об’єктивну оцінку громадськості щодо рівня підготовки тестування. Крім того, трьома народними депутатами Партії Регіонів України проводиться тотожна боротьба за призупинення нової системи оцінювання, яка не задовольняє значну частину лідерів корупційного сектору.
Зі свого боку, Громадянська мережа ОПОРА вважає за недоцільне переглядати систему ЗНО, маніпулюючи долями людей та за рахунок коштів платників податків. Суми збитків тільки з Державного бюджету у разі відміни тестування становитимуть 51 мільйон 357 тисяч 900 гривень.
Звертаємося до Прем’єр-міністра України з проханням прислухатися до громадськості та не позбавляти можливості учнів без зайвого хвилювання скласти іспити та стати студентами ВНЗ на основі здобутих знань.

Довідка:
Громадянською мережею ОПОРА було зареєстровано 1650 громадських спостерігачів в 14 регіонах України, які попередньо навчені та проінструктовані щодо процедури тестування.

23 квітня в УНІАН о 16:30 ГМ ОПОРА, КВУ, БФ «Центр тестових технологій та моніторингу якості освіти» презентуватимуть загальнонаціональний звіт за результатами громадського спостереження якості підготовки ЗНО.

______________________________________________________________________

Прес-центр

РП ГМ ОПОРА

Андрій Токарський

8 063 6179693

8 0362 430718